, 3 Грудня
booked.net

Володимир Гройсман: Президентська республіка приведе Україну до авторитаризму

Будь-які закиди та спроби перетворити Україну з парламентсько-президентської республіки на жорстко президентську – неприпустимі та ведуть країну до авторитаризму та узурпації влади.

Таку думку в ефірі телеканалу Україна 24 висловив лідер політичної партії “Українська Стратегія Гройсмана” Володимир Гройсман.

За словами політика, влада сьогодні не думає про соціальні питання, про боротьбу з ковідом, про економіку. Водночас намагається набратися додаткових повноважень, і це за умов, коли є монобільшість у парламенті, моноуряд та правоохоронні органи.

“Забезпечте соціальну, економічну, екологічну, біологічну безпеку, а не пробуйте натягнути на себе більше повноважень”, – сказав Володимир Гройсман.

Він також прокоментував практику ухвалення урядових рішень в Офісі президента та активного використання механізму санкцій РНБО. На переконання Гройсмана, це підміна понять і інституцій, а не реальні кроки оновлення країни.

“Потрібні верховенство права і ефективна судова система. Влада має мандат від людей установлювати це, але третій рік нічого не робиться”, – підкреслив політик.

Парламентсько-президентська республіка
  • Дискусії про перехід від парламентсько-президентської до парламентської республіки (або навпаки – до президентсько-парламентської) в Україні тривають із часів Леоніда Кучми й активізуються зазвичай під час виборів президента.
  • Парламентсько-президентська республіка, така як Україна, передбачає обрання президента народом (на відміну від парламентської, де цим займається, власне, парламент). Президент має право розпустити парламент, а парламент – усунути президента в порядку імпічменту. Парламент і президент мають право законодавчої ініціативи, а останній – ще й право вето. Уряд несе відповідальність тільки перед парламентом тощо.
  • Але днями секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україні потрібна президентська форма правління, а не парламентсько-президентська, як зараз. На його думку, парламентсько-президентські республіки можливі, коли є вже усталена демократія.
  • Зі свого боку голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія вважає, що питання зміни форми правління потрібно вирішувати на референдумі.

Останні новини

Новини

2 Грудня
1 Грудня
30 Листопада