, 20 Квітня
booked.net
3 Березня, 2021, 16:22

Володимир Гройсман прокоментував рік роботи Уряду Шмигаля

Україна повертається в далеке минуле, коли в економіці держави здебільшого зростали борги і при цьому зменшувалися реальні доходи українців. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» сказав прем’єр-міністр України (2016-2019 рр) і лідер політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман.

– Хотів би мати можливість сказати, що ситуація розвивається в правильному напрямку, але, на жаль, немає жодної підстави говорити так. Заручники цього – звичайні українці. Країна стала сильнішою, більш захищеною? Ні! У нас за всіма позиціями від’ємний показник. І це – відповідальність уряду України, – сказав Володимир Гройсман.

Він звернув увагу, що виправдання падіння економіки пандемією – це неадекватна позиція, хоча б тому, що в 2014-2019 роках Україна стикнулася із блокуванням 20% економіки через війну на Донбасі, з необхідністю швидко переорієнтувати ринки збуту, з іншими викликами. І при цьому економіка зростала.

– За нашого уряду ми зростали в капітальних інвестиціях – близько 600 млрд грн на рік. В 2020 році через COVID-19 показник падав – на 204 млрд грн. І це ступінь відповідальності уряду. Ми втратили 204 млрд грн капінвестицій. Це значить, що ми будемо робити менше речей (на цей показник). Що робить уряд? Говорить про програму «5-7-9». Видали по ній 21 млрд грн. Вони надали підтримку 10% тих, хто потребував підтримки, – зазначив політик.

За його словами, прогнози про зростання економіки в 2021 році так само сумнівні, адже причинами зростання стануть ріст сировинних ринків і зростання витрат українців на опалення та гарячу воду.

– У мене душа болить!  Ми повертаємося в минуле. Буде нарощування боргів, зниження темпів росту доходів людей. Що відбувається в освіті, медицині, культурі, децентралізації, з тарифами – ніхто не може сказати, – додав Гройсман.

Останні новини

Новини

19 Квітня
17 Квітня