, 26 Вересня
booked.net
26 Травня, 2021, 17:29

“Восьме диво світу”: у Вінниці презентують виставку мікромініатюр

Володимир Казарян презентував в обласному художньому музеї виставку мікромініатюр під назвою “восьме чудо світу”. В експозиції близько 30 найменших у світі робіт, які можна розглянути лише в мікроскоп. Усі їх автор виконав вручну, спеціальними мікроінструментами.

Серед експозиції — підкована блоха, караван верблюдів у вушку голки, слони, що балансують на людській волосині, скульптура Мерлін Монро. Загалом 30 мікромініатюр.

Створювати мікромініатури митця Володимира Казаряна навчав батько, відомий вірменський мініатюрист Едуард Казарян .

“Шкіл, де навчають, як це робити немає, тому приходиться самотужки відпрацьовувати техніку”, — розповідає Володимир Казарян.

Вінничанин презентував виставку мікромініатюр під назвою "восьме чудо світу"

На виготовлення однієї такої мініатюри, каже Володимир пішло від 1 до 3 місяців. Додає, приладдя для їхнього створення виготовляє самотужки.

“Для кожної роботи окремо створюється інструмент. Гострі приладдя, шматочки алмазів, сталь, щоб робити гравірування на рисових зернах та волосині”, — каже Володимир Казарян.

Вінничанин презентував виставку мікромініатюр під назвою "восьме чудо світу"

Роботи настільки мініатюрні, що розгледіти їх можна лише за допомогою оптичного приладу, який збільшує зоображення у 50 або 300 разів,  каже Казарян. Додає, процес стоврення мікромініатюр дуже кропіткий та довготривалий.

“Інколи навіть заважає пульс та удари серця”, — говорить митець.

Роботи Володимира презентувалися у 60 містах України, а також за кордоном. Зокрема, в Єгипті, Чехії, США, країнах Прибалтики. Загалом, за 40 років Володимир Казарян створив понад 600 філігранних мікротворів.

Вінничанин презентував виставку мікромініатюр під назвою "восьме чудо світу"

Виставка під назвою “Восьме чудо світу” Володимира Казаряна в обласному художньому музеї пробуде до середини червня.

Останні новини

Новини

23 Вересня
22 Вересня