, 26 Травня
booked.net

Вячеслав Соколовий: «На Вінниччині переселенці почуватимуться комфортно й безпечно»

У середу, 6 квітня, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, голова Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман і Вінницький міський голова Сергій Моргунов побували в одному з центрів розміщення внутрішньо переміщених осіб у Тульчині та поспілкувались з вимушеними переселенцями.

У цьому центрі перебуває майже 300 людей із Київщини, Харкова, Чернігова, Маріуполя, Миколаєва, Попасної та інших міст України. Серед них – багато жінок, маленьких дітей та людей похилого віку. Усіх їх розмістили в кімнатах, забезпечили харчуванням та речами першої необхідності.

– Переселенці, з якими ми поспілкувались, задоволені умовами й щиро дякують за прихисток і можливість перевести подих, – сказав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Загалом Тульчинська громада прийняла близько восьми тисяч переселенців.

– За даними, які надходять з громад, на Вінниччині перебуває понад 80 тисяч переселенців. Із них близько 50 тисяч вже зареєструвались у нашій області, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Їм потрібна наша підтримка та систематична допомога. Ми маємо реагувати на запити й робити все можливе, щоб перебування на Вінниччині виявилось для них комфортним і безпечним, наскільки це можливо.

За словами голови обласної Ради, один із напрямів роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу – моніторинг потреб і можливостей для допомоги внутрішньо переміщеним особам. Крім того – їх працевлаштування та реєстрація для подальшого отримання допомоги від держави й донорських організацій.

– Взагалі, другорядних питань у війні немає. Основне – це перемога. Слава нашим Збройним Силам і велика подяка всім, хто ефективно працює на своїх місцях. Кожен робить все, що може. Дуже важливо, що Україна єдина й разом!

Голова Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман також звернув увагу на важливість підтримки й допомоги тим, хто цього найбільше потребує.

– На місцях насправді дуже багато робиться, у кожній громаді жителі самі приносять і звозять речі, годують переселенців, підтримують їх. Та ми маємо розуміти, що завтра це не закінчиться. Потрібно виходити на довготривалість, це не спринт, а марафон. Для цього необхідно мобілізувати всі ресурси й допомагати людям і центрам розміщення, – наголосив Володимир Гройсман.

За словами Володимира Гройсмана, варто залучати переселенців до життєдіяльності громади, в якій вони опинились.

– Люди, які втратили своє житло, жили в нестерпних умовах постійних бомбардувань, тікали, щоб зберегти життя, і приїхали в абсолютно невідому місцевість, дякують, що їх тут прихистили й з усім допомагають. Та вони хочуть працювати, хочуть самостійно заробляти й входити в життя у нових реаліях, – сказав Володимир Гройсман. – З іншого боку, всі говорять, що хочуть повернутись додому. Я це розумію, надіюсь, так і відбудеться.

Вячеслав Соколовий: «На Вінниччині переселенці почуватимуться комфортно й безпечно» Вячеслав Соколовий: «На Вінниччині переселенці почуватимуться комфортно й безпечно» Вячеслав Соколовий: «На Вінниччині переселенці почуватимуться комфортно й безпечно»

Останні новини

Новини

25 Травня
24 Травня