, 27 Січня
booked.net
24 Червня, 2021, 18:57

Вячеслав Соколовий: питання реконструкції вінницького аеропорту стратегічно важливе для розвитку області

Сьогодні, 24 червня, голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий під час зустрічі з вінницьким міським головою Сергіє Моргуновим  обговорили питання реконструкції вінницького аеропорту. Зокрема Сергій Моргунов повідомив, що місто в цьому році планує розпочати реконструкцію аеровокзалу міжнародного аеропорту «Вінниця». Що стосується реконструкції злітно-посадкової смуги летовища, то процедурно процес на рівні Уряду рухається, але фінансування, передбаченого на це в державному бюджеті на цей рік, ще немає.

«За рахунок міського бюджету і залучення кредитних коштів ми будемо у цьому році починати реконструкцію аеровокзалу. Для того, щоб створити належні умови для якісного перевезення пасажирів: як на міжнародних напрямках, так і внутрішніх. Над деякими з них ми вже працюємо. Це спільна комплексна робота з обласною Радою і всією нашою командою», – сказав Моргунов.

Також він розповів, що Кабінет Міністрів України 9 червня ухвалив Постанову про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансового забезпечення заходів з розвитку аеропортної інфраструктури. Документом передбачено, що кошти отримають декілька об’єктів, в тому числі і міжнародний аеропорт «Вінниця». Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що до виконання робіт готові приступити. Усі документи готові. Однак кошти від держави, які на цей рік планувались в обсязі 604 млн грн, ще не почали надходити.

Крім того, питання реконструкції аеропорту – це питання розвитку інфраструктури, транспорту, інвестиційної та туристично привабливості Вінницької області. І сучасне летовище потрібне не тільки обласному центру та регіону, але й жителям сусідніх областей  – переконаний голова Вінницької обласної Ради В’ячеслав Соколовий. Тому кілька місяців тому обласна Рада та громади Вінниччини підтримали звернення облради до Уряду про забезпечення фінансування ремонту і реконструкції Вінницького аеропорту.

«Також на минулій сесії обласною Радою прийнято дуже важливе рішення про обмін земельних ділянок з Вінницькою міською радою. Ми віддали місту землі в районі летовища, оскільки для якісного функціонування аеропорту потрібні зона обслуговування, термінал, логістичний центр. Ми тут демонструємо співпрацю, і так повинно бути надалі. Взагалі для нашої команди «Української Стратегії Гройсмана» важливо, щоб регіон розвивався в усіх напрямках: як місто, так і область. І ми це робимо», – сказав Соколовий.

Вячеслав Соколовий: питання реконструкції вінницького аеропорту стратегічно важливе для розвитку області

Мер нагадав, що реконструкцію «злітки» готові були проводити ще з 2019-го року. «Тоді Уряд під керівництвом Володимира Гройсмана виділив за Державною цільовою програмою розвитку аеропортів 350 млн грн на І чергу реконструкції злітно-посадкової смуги вінницького аеропорту. Але Уряд Гончарука ці кошти фактично у нас забрав. Ми перед тим провели усі тендерні процедури, пройшли всі погодження, експертизи. І компанія «Альтком», яка виявилася переможцем цього тендеру, готова була розпочати роботи ще восени 2019-го. Але фінансування скасували. Пізніше, коли до Вінниці приїздив Президент України напередодні місцевих виборів, журналісти поцікавилися щодо ситуації з аеропортом. Президент пообіцяв, що він поставить це питання на контроль. На сьогодні всі питання документальні на рівні Кабінету Міністрів рухаються у позитивному напрямку. І прийнята Постанова Кабінету Міністрів щодо порядку використання коштів на шість аеропортів України, в тому числі і вінницький аеропорт. Але коштів поки що немає. Ми вже провели відповідну роботу з підрядною організацією, щоб вони вже починали відповідні організаційні роботи до початку реконструкції. Будемо чекати кошти», – каже Сергій Моргунов.

Останні новини

Новини

26 Січня
25 Січня