, 30 Листопада
booked.net

Вячеслав Соколовий: у новій інфекційній лікарні має бути побудована киснева станція

Два десятки палат для хворих на COVID-19 обладнали у двох корпусах Вінницької обласної психіатричної лікарні №2. Протягом жовтня-листопада 2020 року, за рахунок коштів обласного бюджету тут провели реконструкцію системи киснепостачання приміщень третього поверху корпусу зі створенням 89 кисневих точок. Однак заклад досі не можуть ввести в експлуатацію через відсутність джерел безпербійного постачання медичного кисню.

Питання про вивільнення понад 10 тисяч квадратних метрів площ, які використовувались під потреби психлікарні, почали порушувати ще кілька років тому. Поступово медичний персонал та близько 100 пацієнтів спецзакладу перевели до обласної психоневрологічної лікарні імені академіка Ющенка. Залишивши лише кілька десятків неосудних хворих, які скоїли злочини та проходять примусове лікування. Вони знаходяться в окремому відмежованому корпусі, де є заґратовані палати, прогулянковий дворик та система посиленої охорони.

Незадіяні приміщення психлікарні передали в оперативне управління обласному Центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Цей заклад розміщується по сусідству і має інфекційний стаціонар. Тож рішення про те, що «ковідні» ліжка в приміщеннях психлікарні буде розгортати саме СНІД-центр було цілком логічним. Його директор Ігор Матковський і сам близько пів року пропрацював інфекціоністом в одній з лікарень Вінниці, що має статус «ковідної», і з власного досвіду знає, яким має бути медзаклад такого профілю.

Так, протягом кількох тижнів, вільне приміщення психлікарні відремонтували та оснастили. Розгорнули 89 «ковідних» ліжок, до кожного з яких вивели кисневі точки. Нині заклад знаходиться в повній готовності – персонал лікарні може запустити повноцінну роботу протягом тижня. Для цього є і медикаменти, і техніка, і необхідні людські ресурси. Немає основного – безперебійного постачання кисню.

Вячеслав Соколовий: у новій інфекційній лікарні має бути побудована киснева станція

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його перший заступник Володимир Кістіон та голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів Ігор Грубеляс відвідали заклад, аби з’ясувати, що треба зробити для найшвидшого його запуску на повну потужність.

За словами директора СНІД-центру Ігоря Матковського, основною проблемою, яка не дозволяє ввести медзаклад в експлуатацію, є відсутність потужного джерела медичного кисню. Кисневі балони, які було закуплено, мають невелику ємність, тож на них можна розраховувати лише як на резервний варіант. Тим більше в нинішній ситуації кисневого дефіциту, який відчуває  вся країна.

Вячеслав Соколовий: у новій інфекційній лікарні має бути побудована киснева станція

Газові концентратори, які теж вже чекають на складі, зможуть обслужити не більше 35 пацієнтів – більшого навантаження стара лікарняна електропроводка не витримає.

– На базі цього закладу для хворих на COVID-19 підготовлено 89 ліжкомісць, розведений кисень, однак залишається актуальним питання його подачі. Потужність кисневих рамп не зможе забезпечити повноцінне функціонування всіх точок, які виведені у палатах. Поставка кисню в балонах теж є чималою проблемою. Тому для нас першочерговим є питання встановлення потужного кисневого газифікатора або будівництво стаціонарної кисневої станції. Тільки так ми забезпечимо потреби хворих Вінниччини, – прокоментував Вячеслав Соколовий.

Голова облради зауважив, що вже надіслав листи до керівництва ОДА з проханням вжити усіх можливих заходів для закупівлі газифікаторів високої потужності або будівництва станції, що генеруватиме кисень без підзарядки. За його словами, досі не розпочато пошуки дефіцитної медтехніки – принаймні закупівельна пропозиція відсутня.

– Найбільше нерозуміння у мене викликає те, що питання не вирішується попри те, що гроші на ці потреби є. Я розумію, що киснева медтехніка сьогодні у надмірному попиті, тож її пошук може тривати довго. Однак оголошення тендерної пропозиції, безумовно, пришвидшить цей процес. Це те, що треба було зробити вже давно, – наголосив голова облради.

Вячеслав Соколовий: у новій інфекційній лікарні має бути побудована киснева станція Вячеслав Соколовий: у новій інфекційній лікарні має бути побудована киснева станція Вячеслав Соколовий: у новій інфекційній лікарні має бути побудована киснева станція Вячеслав Соколовий: у новій інфекційній лікарні має бути побудована киснева станція Вячеслав Соколовий: у новій інфекційній лікарні має бути побудована киснева станція Вячеслав Соколовий: у новій інфекційній лікарні має бути побудована киснева станція Вячеслав Соколовий: у новій інфекційній лікарні має бути побудована киснева станція Вячеслав Соколовий: у новій інфекційній лікарні має бути побудована киснева станція

Останні новини

Новини

29 Листопада
28 Листопада
27 Листопада
26 Листопада