, 10 Червня
booked.net
19 Липня, 2021, 17:45

Викрита СБУ “ферма” технічно не мала можливості красти електрику на 5-7 млн грн щомісяця, – думка експертів

Як відомо, 8 липня на сайті СБУ з’явилося повідомлення “СБУ викрила найбільшу криптоферму в Україні: майже 5 тис. комп’ютерів «майнили» гроші на Вінницяобленерго“, яке викликала великий резонанс в суспільстві. Багатьох збентежила фраза: “… відбір електроенергії міг призвести до глобальніших наслідків – без світла могли залишитися цілі квартали Вінниці.” НКРЕКП майже миттєво підтвердила своєю заявою висновки спецслужби. В свою чергу, компанія спростувала звинувачення у своїй причасності до неправомірних дій.

Аби розставити крапки над “і”, кластер “Енергетичний пул” Вінницької торгово-промислової ініціював відкриту дискусію, аби незалежні експерти у галузі енергетики могли б висловити власну точку зору на ситуацію – адже було задекларовано наявність великої загрози життєдіяльності міської інфраструктури. Круглий стіл мав відбутися у приміщенні Вінницького національного технічного університету, але в останній момент адміністрація вишу відмовила організаторам заходу в оренді авдиторії. Тим не менш, інтерес журналістів  до теми дня був неабияким, тож дискусію провели просто неба. На диво, навіть у такому форматі розмова викликала цікавість з боку правоохоронців – їх було приблизно півтора десятка, хоча на “масові безлади” діалог енергетиків з медійниками аж ніяк не походила.

На переконання експерта Віктора Дядьковича, оцінка загроз, які нібито могла створити ІТ-компанія, котру у спецслужбі спочатку позиціонували “найбільшою в Україні фермою майнінгу криптовалют”, а у потім “змилостивилися” до “ботоферми”, є вкрай перебільшеною.

“Для того, щоб красти електрики на 5-7 млн грн щомісяця, підприємство повинно займатися, принаймні, металургією”, – вважає Віктор Дядькович.

На технічних аспектах проблеми зосередився й комерційний директор ПАТ “Вінницяобленерго” Олексій Тарарака.

“Про які втрати у 5-7 млн щомісяця може йцти мова, якщо такі обсяги передбачають потужність у 3 мегаватти, а трансформаторна підстанція, котра живить підприємство, просто не має такої? З договірної потужності у 400 кіловатт “ММІ-Інжиніринг” використовувала заледве 140 кіловатт. Інших джерел постачання електрики там просто нема. До того ж, згідно умов договору, компанія платила за електрику авансом, і жодних боргів за нею не рахується”, – заявив Олексій Тарарака.

А директор ТОВ “Альфа-Енерджи” Сергій Мазніченко, якому належить орендоване приміщення, не приховував свого розпачу.

“Через гучний скандал ми маємо величезні проблеми з орендарями – багато хто з них не хоче продовжувати договори, і ми зазнаємо збитків”, – констатував він.

На думку присутнього на заході радника керівника ПАТ “Вінницяобленерго” Олексія Гаврилова, не виключено, що енергетична компанія буде захищати свою ділову репутацію у суді.

Викрита СБУ "ферма" технічно не мала можливості красти електрику на 5-7 млн грн щомісяця, - думка експертів

Викрита СБУ "ферма" технічно не мала можливості красти електрику на 5-7 млн грн щомісяця, - думка експертів

Викрита СБУ "ферма" технічно не мала можливості красти електрику на 5-7 млн грн щомісяця, - думка експертів

 

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня