, 26 Червня
booked.net
23 Червня, 2022, 13:56

Винуваті кліщі: у Вінницькій області зареєстровано 19 випадків хвороби лайма

Впродовж п’яти місяців 2022 року у Вінницькій області було зареєстровано 19 випадків захворювання на хворобу Лайма (бореліоз). Як інформують в обласному лабораторному центрі МОЗ, всі випадки пов’язані з укусами кліщів, в цілому у порівнянні із минулим роком захворюваність зменшилась втричі. 

Зазначається, що стрімке зменшення захворюваності пов’язано з карантинними обмеженнями та обтяженнями перебування на природі. Всі виявлені випадки пов’язані з присмоктуванням кліщів, інкубаційний період складав від 3 днів до року.

Хвороба Лайма (також відома як — бореліоз, Лайм-бореліоз, системний кліщовий бореліоз) — природно-осередкова інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів, яку спричиняють борелії комплексу Borrelia burgdorferi sensu lato. Хворобу передають кліщі. Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.

Хвороба Лайма є найпоширенішою трансмісивною кліщовою інфекційною хворобою країн північної півкулі і вагомою медичною проблемою з огляду на можливість ураження багатьох органів і систем, схильність до хронізації, що може бути причиною тривалої втрати працездатності та появи інвалідності.

Кліщовий бореліоз реєструється по всій території Вінницької області. За період 2019 року, захворювання реєструвалося на 17 адміністративних територіях області. Вперше виявлено його розповсюдження в 35 населених пунктах області. Захворіло 375 осіб, що склало 3,9 на 100 тис. нас., госпіталізовано 100 хворих (26,7 %) від усіх хворих. У 248 захворівших (66,1 %), діагноз підтверджено лабораторно.

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня