, 7 Лютого
booked.net
22 Вересня, 2020, 15:01

Вже вдруге у Вінниці відбулася акція “Алея життя”

На території Вінницької міської лікарні №1 висадили саджанці яблунь у рамках акції «Алея життя». Люди, які пережили трансплантацію органів, на знак вдячності до своїх донорів висадили молоді саджанці. Це вже друга подібна акція у Вінниці. Минуло року  посадили п’ять саджанців, цьогоріч до них додалося ще сім молодих дерев. 

Як зазначили організатори саджати  яблуні вирішили тому, що це дерево є символом життя та оновлення.

 Я не пацієнтка, я – дружина пацієнта. Рік тому трансплантацію печінки зробили моєму чоловіку Сергію. Зараз ми намагаємося підтримувати таких пацієнтів. Особливо тих, які на початку такого шляху. Тому що коли людині оголошують подібний діагноз, для родини і для самої родини – це шок. Особливо, коли думаєш про те, що в Україні система трансплантації не достатньо налагоджена, і ми лише спинаємося на ноги у цьому питанні. Хотілося б, щоб для цих пацієнтів і пацієнток в Україні забезпечили післяопераційний супровід. Щоб були належні умови для здачі аналізів, щоб було достатнє забезпечення імуносупресією – спеціальними ліками, які дозволяють цим людям жити,

– сказала організаторка цьогорічної «Алеї життя» Тетяна Довгань.

За словами організаторів, через цю акцію хотіли не просто подякувати донорам за дар життя , але й ознайомити людей між собою. Бо коли є спільнота – озвучити проблеми значно легше.

На висаджені молоді дерева учасники акції пов’язали зелені стрічки – міжнародний символ підтримки донорства органів і тканин.

Як зазначають організатори акції, у Вінницькій області станом на 2020 рік зареєстровано 62 громадяни різного віку, які пережили трансплантації. Минулого року  їх було 57.

Наприкінці липня цього року стало відомо, що у Вінниці зможуть проводити операції з трансплантації. Обласна лікарня імені Пирогова увійшла до переліку медзакладів, де можна буде здійснювати такі операції. Наразі готують відповідне  обладнання та навчають спеціалістів.

Останні новини

Новини

6 Лютого
3 Лютого
2 Лютого