, 26 Вересня
booked.net
20 Жовтня, 2021, 11:34

Як проходитиме конкурс “Комфортні громади” – інформували у Молодіжному центрі “Квадрат”

На Вінниччині стартував конкурс обласної Ради «Комфортні громади-2021-2022». 19 жовтня у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат» відбулася інформаційна зустріч для представників територіальних громад Вінницького району щодо порядку проведення конкурсу.

Учасників заходу привітав член Експертної ради конкурсу голова Вінницької районної ради Ігор Шутак.

– Ми вже вдруге можемо скористатися гарною можливістю, яку надає обласна Рада для реалізації ідей та планів громад – проєктів їх розвитку, – зазначив Ігор Шутак. – Умови конкурсу – оновлено, збільшено й обсяг співфінансування проєктів-переможців із обласного бюджету. Конкурс уже розпочався, а в лютому 2022 року будуть визначені переможці. Це означає, що  громади матимуть більше часу для реалізації своїх проєктів.

Начальниця управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприяння інвестиціям виконавчого апарату обласної Ради Єлизавета Савчук презентувала представникам громад напрями конкурсу – «Безпечна та доступна громада»;  «Здоров`я жителів громади»;  «Сучасна громада» – та кокретизувала зміст кожного. Вона наголосила, що обов’язковою умовою для участі в конкурсі-2021-2022 є наявність у громади затвердженої Стратегії розвитку.

Єлизавета Савчук також зауважила, що оновлений конкурс проходитиме у два етапи:

– Перший етап відбуватиметься на рівні територіальних громад. Там місцева рада створює відбіркову комісію, а за визначені нею проєкти голосуватимуть безпосередньо жителі громад. Проєкти, схвалені громадою, переходять на другий етап – на обласний рівень, де їх оцінять фахівці-експерти та передадуть Експертній раді, яка й визначить переможців конкурсу.

Начальниця управління поінформувала присутніх про те,  яких змін зазнали правила співфінансування.  Так, громадам із населенням понад 10 тис. жителів збільшується обсяг співфінансування з обласного бюджету до 500 тис. грн, а їх власний внесок має бути  не менше 50%. Такі громади зможуть подати на обласний рівень максимум 4 проєкти, з яких переможцями буде визначено не більше двох. Громадам із населенням менше 10 тис. обсяг співфінансування складатиме до 350 тис. грн, а їх власний внесок – 30%. Такі громади зможуть подавати на обласний рівень максимум 2 проєкти, один із яких може стати переможцем.

Начальниця відділу по зв’язках з органами місцевого самоврядування Крістіна Коваленко зробила детальний покроковий аналіз Конкурсної заявки та розбір типових помилок учасників попереднього  конкурсу, щоб упередити їх появу в подальшій роботі.

Крістіна Коваленко та Олеся Панасюк, начальниця відділу міжнародного співробітництва та проєктної діяльності, відповіли на численні запитання учасників зустрічі. Вони також наголосили, що готові надавати консультативну та методичну допомогу подавачам проєктів протягом усього конкурсного процесу.

Такі інформаційні зустрічі проходитимуть у кожному районі області для всіх територіальних громад.

Довідково: 5 жовтня  голова обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження про конкурс «Комфортні громади» на 2021-2022 роки.

Останні новини

Новини

23 Вересня
22 Вересня