, 26 Вересня
booked.net
24 Грудня, 2020, 14:40

Як ухвалювали обласний бюджет: Вінницька облрада продемонструвала нову якість роботи

24 грудня Вінницька обласна рада ухвалила обласний бюджет на 2021 рік. На цій стратегічній сесії новий депутатський корпус уже продемонстрував нову якість роботи, про яку заявило керівництво ради одразу після обрання. Після бурхливих обговорень у комісіях, правок і доповнень головний кошторис Вінницької області на сесії затвердили за 1,5 години.

– Вінницька обласна рада ухвалила головний документ, за яким область буде жити в наступному році – обласний бюджет. «За» – 63 голоси. Важливо, область збільшила свій внесок в будівництво та ремонт доріг, а внесок громад буде «підйомним» для них. На жаль, державної дорожньої субвенції ми не доотримаємо 180 мільйонів на будівництво та ремонт автомобільних доріг у Вінницькій області. Попри це, ми маємо забезпечити жителям Вінниччини доступне сполучення між населеними пунктами, комфортний під`їзд до центрів громад, до райцентрів, – прокоментував ухвалення бюджету Вінниччини голова обласної ради Вячеслав Соколовий. – Тому я вніс пропозицію до проєкту обласного бюджету, який був ухвалений обласною Радою, щодо збільшення виділення коштів з дорожнього фонду на капітальний ремонт і реконструкцію комунальних доріг. Ці видатки у бюджеті-2020 були закладені на рівні 5%. На 2021 рік їх зафіксовано на рівні 20%. Плюс – одночасно зменшено обсяг співфінансування з бюджетів громад із 50% до 10 – 15%. Саме така формула допоможе нам розширити мережу доріг з таким навантаженням на бюджети громад, які вони зможуть осилити. Дякую колегам за розуміння важливості цього питання і підтримки обласного бюджету на наступний рік.

Зафіксувати відсоток виділених коштів із дорожнього фонду на капітальний ремонт і реконструкцію комунальних доріг – лише одна з пропозицій, на якій наполягав новий голова обласної ради при обговоренні проєкту бюджету.

Ще одна пропозиція, яка після голосування на сесії тепер теж передбачена у бюджеті області, – 20 мільйонів гривень на проведення обласного Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад. У проєкті бюджету, який готує і подає на розгляд депутатів облдержадміністрація, грошей на проведення цього конкурсу взагалі не було передбачено. Утім, цьогоріч, у 2020 році, конкурс пройшов уже у 17-тий раз. І самі громади на нього чекають.

На засіданні бюджетної комісії голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, вносячи пропозицію передбачати гроші на конкурс, аргументував це так:

– Якщо ми сьогодні не дамо можливості розвиватися громадам через стимули і фінансування з такого фонду – ми зупинимо процес розвитку. А наше завдання – простимулювати і допомогти. Це потрібно не нам. Це потрібно людям. Обмежені можливості бюджету ми розуміємо, але ми маємо винайти такі ресурси. І я переконаний, що такі ресурси є. Конкурс проєктів розвитку на територіях – це дуже дієвий інструмент, який дозволить залучати зовнішні кошти. Не тільки кошти місцевих бюджетів, але і кошти бізнесу, підприємців. Це дуже серйозний стимул для територій.

Ще одна суттєва пропозиція до бюджету, яка знайшла підтримку депутатів, – 5 мільйонів гривень на перевезення пільгових категорій.

Останні новини

Новини

23 Вересня
22 Вересня