, 27 Листопада
booked.net
22 Березня, 2021, 17:44

Як вінницькі депутати голосували за виділення землі під комунальний хоспіс

На останній сесії Вінницької обласної ради, яка відбулася минулої п’ятниці, 19 березня, найгострішим питанням порядку денного було надання дозволу на поділ земельної ділянки, яка належить комунальному некомерційному підприємству «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради».

Питання створення хоспісу – центру паліативної допомоги та догляду за важкохворими – давно обговорювалося у владних коридорах. Необхідність створення такого закладу на Вінниччині під сумнів не ставилася, але до стадії реалізації планів вдалося дійти лише після останніх місцевих виборів. Передбачалося, що хоспіс буде створено поруч із регіональним центром онкології – для цього й знадобилося належним чином оформити земельну ділянку.

Як завжди, будь-яка ініціатива зустріла шалений опір «професійних активістів» – вони здійняли галас: мовляв, землю віддадуть приватним особам, а ті вже й зароблятимуть на пацієнтах. Також у газеті «33-й канал» напередодні голосування з’явилась стаття, в якій йшлося про те, що депутатам обласної ради пропонують 5 тис долларів за те, щоб заблокували питання створення хоспісу і пообіцяли опублікувати прізвища депутатів, які не голосували. Відповідно поліція відкрила кримінальне провадження щодо перевірки оприлюдненої у ЗМІ інформації про роздачу «5 тисяч доларів».

Аби уникнути спекуляцій на цій темі, з ініціативи депутатів від «Української Стратегії Гройсмана» до проєкту рішення облради було внесено суттєве уточнення: земля виділяється під хоспіс, який матиме чіткий статус – комунальна установа.

На сесії обласної ради депутати 56 голосами підтримали поділ земельної ділянки на території «Подільського регіонального центру онкології Вінницької обласної Ради» з подальшим створенням обласного комунального закладу надання паліативної допомоги.

Що цікаво, за дане рішення не голосувало в повному складі дві фракції «Європейської солідарності» та «Слуги народу». Фракція Європейської солідарності вирішила просто не голосувати, а депутати «Слуги народу» витягли свої картки для голосування з пультів системи «Рада» – ніби їх на сесії не було взагалі. Хоча вони пройшли процедуру реєстрації на початку сесії та жваво голосували інші питання порядку денного.

Більш того, один зі «слуг» – Євгеній Шаповалов – прямо заявив, що їхня фракція підтримає проєкт рішення створення в області Щоправда, як дійшло до діла, його картка теж кудись зникла. Всі ці нюанси легко відстежити по протоколу сесії, який оприлюднив апарат Вінницької обласної ради на своєму офіційному сайті.

Отже, можна впевнено констатувати: ідея створення хоспісу як комунального закладу не прийшлася до смаку ані «слугам», ані їхнім завзятим опонентам – «Європейській Солідарності».

Останні новини

Новини

25 Листопада
24 Листопада
23 Листопада