, 29 Вересня
booked.net
27 Липня, 2021, 15:59

Яким бути спостережним радам лікарень Вінниччини – обговорювали в облраді

Утворення спостережних рад, як наглядового органу, закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу третинного рівня обговорили на засіданні круглого столу. Зібрання відбулося 27 липня у сесійній залі обласної Ради під головуванням заступника голови облРади Ігоря Івасюка.

Участь у засіданні круглого столу взяли члени постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів, депутати обласної Ради, фахівці профільного управління виконавчого апарату обласної Ради, представники громадських організацій, діяльність яких спрямована на захист прав у сфері охорони здоров’я, організації, що здійснюють професійне самоврядування у сфері охорони здоров’я, представники департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації, представники волонтерських та ветеранських організацій, а також організацій, які входять до складу Громадської ради при Вінницькій обласній Раді.

Заступниця керуючого справами-начальниця управління юридичного забезпечення Алла Олійник розповіла про нормативно-правове забезпечення створення та функціонування спостережних рад.

Про роботу комісії, утвореної з розгляду діяльності обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, поінформувала директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна.

Під час обговорення доповідей голова Громадської ради при обласній Раді Наталія Морозова виступила з пропозицією щодо залучення представників ради до роботи комісії, яка перевіряє діяльність медичного закладу.

На засіданні піднімалися питання механізму утворення спостережних рад, участі громадських організацій у складі таких рад, а також їхньої галузевої спрямованості.
– На круглому столі був присутній повний спектр громадськості, в повному складі постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів, керівництво профспілкових медичних організацій, громадські організації, керівництво громадських рад при облдержадміністрації та обласної Ради. Відбулася цікава і змістовна розмова з приводу механізмів утворення, реалізації та імплементації Постанови Кабінету Міністрів України щодо утворення спостережних рад. На жаль, з часу прийняття Постанови у 2017 році, багато змінилося і, найголовніше – це суть фінансування медичних закладів. Раніше головним розпорядником коштів був департамент охорони здоров’я облдержадміністрації. Наразі така функція, як розпорядник коштів, чітко не визначена. Дійсно, є потреба в удосконаленні й роз’ясненні Постанови та її деталізації. Друге питання, яке турбує – як має відбуватися рейтингове голосування за громадські організації і яким чином повинні бути визначені представники громадськості в спостережних радах. І третє питання – це ухвалення окремих пакетів, які надавали б послуги щодо обстеження та реабілітації учасників бойових дій та АТО/OOC. Завдяки таким пакетам медичний заклад, як от госпіталь ветеранів війни, отримав би достатню суму коштів, і конфліктів та непорозумінь не було б, – прокоментував проведення круглого столу заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк.

Після всебічного обговорення присутні на засіданні круглого столу ухвалили рішення:
1. Підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін в пункт 1 Порядку утворення спостережної ради закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою від 27 грудня 2017 року №1077 стосовно укладання договорів про медичне обслуговування населення між підприємством та головним розпорядником коштів;

2. Підготувати звернення до Міністерства охорони здоров’я України щодо роз’яснення пункту 9 Порядку утворення спостережної ради закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою від 27 грудня 2017 року №1077 щодо порядку проведення рейтингового голосування кандидатів від громадських організацій, форми електронних бюлетенів та визначення електронної платформи для проведення голосування.

3. Рекомендувати обласній Раді звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо затвердження Національною службою охорони здоров’я України окремих пакетів надання послуг – медичні огляди та реабілітація – учасникам бойових дій.

Останні новини

Новини

28 Вересня
27 Вересня
25 Вересня
24 Вересня