Єдиний музейний квиток на Вінниччині почнуть впроваджувати із філій краєзнавчого музею

На Вінниччині планують створити і запровадити єдиний електронний квиток для відвідувачів музеїв. Про це повідомив заступник голови Вінницької обласної ради Ігор Івасюк. Це не тільки буде сприяти розвитку туристичної привабливості області, а й заохотить жителів Вінниччини краще пізнати історію краю.
– У нас є ідея створення єдиного електронного квитка, який дасть можливість і жителям області, і туристам із єдиним квитком, із певною знижкою, відвідати багато музеїв Вінниці і Вінницької області. Географія дуже широка, – зазначив Ігор Івасюк. – Є світовий досвід. І тут не потрібно щось вигадувати – просто потрібно перейняти досвід і запровадити його.
Схема роботи єдиного музейного квитка буде гнучкою, аби заохотити і мешканців Вінниччини, і туристів для відвідування музеїв області. Крім того, відвідувачі самі визначатимуть, який би музей хотіли відвідати, відповідно самі обиратимуть маршрут і визначатимуть час.
Поки що у Вінницькій обласній раді почати масштабний туристичний проєкт планують із обласного краєзнавчого музею.
– Почнемо із краєзнавчого музею, із його філій. А наступний крок, щоб й інші музеї Вінниччини приєдналися до системи електронний квиток, – пояснив Ігор Івасюк. – Думаю, що до кінця року ми це зробимо. Це реально.
На сьогодні Вінницький обласний краєзнавчий музей має сім філій. Це:
- «Музей композитора М.Д.Леонтовича» (с.Марківка);
- «Музей Батозької битви» (с.Четвертинівка);
- «Музей Великого Українця Михайла Грушевського» (с.Сестринівка);
- «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму» (смт Стрижавка, Урочище «Кемпінг»), відомий як Ставка Вервольф;
- «Музей Мужніх» (м.Вінниця);
- «Музей історії авіації та космонавтики (смт Вороновиця),
- «Меморіальний музей П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк».
В обласному департаменті культури ідею створення єдиного електронного музейного квитка підтримують. Тим більше, що туристам на Вінниччині є що відвідати і на що подивитися. Наша область має понад 6 тисяч унікальних історичних місць, будівель, пам’яток архітектури. Тож зважаючи на перспективи і для туристичної галузі, і для музейної, і для вивчення історичної спадщини, розширення дії електронного музейного квитка – лише справа часу.