, 5 Грудня
booked.net
9 Листопада, 2021, 10:58

З ініціативи голови облради Вячеслава Соколового та “Української Стратегії Гройсмана” на Вінниччині висаджують яблуневі сади на згадку про полеглих захисників України

Близько тисячі яблуневих саджанців висадили навесні цього року на території чотирьох громад Жмеринського району. З ініціативи голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового та партії «Українська Стратегія Гройсмана» молоденькі яблуні висадили разом з учнівською молоддю неподалік від освітніх закладів.

Таку акцію започаткували з метою вшанування Героїв, які загинули захищаючи незалежність і кордони України на сході держави.

«Ідея виникла ще навесні, і тоді спільно з учнями висадили близько тисячі саджанців молодих яблунь. Ми всі дружньо працювали, але акція мала на меті не просто висадити дерева, а й привернути увагу до патріотичного виховання – вшанувати подвиги Героїв України», – каже голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий.

 

Директори шкіл Зоя Дмитрук та Віталій Паламар розповіли, що учні знають імена своїх земляків, Героїв АТО, які мужньо до останнього подиху захищали рідну землю. На стінах освітніх закладів розміщені меморіальні дошки, а в приміщенні створені куточки пам’яті борців за незалежність.

Молоденькі яблуні для ідеї збереження подвигу мужніх героїв-захисників надало родинне господарство «Плебанівський Сад». Уже цієї осені у садках учні і вчителі збирали перший урожай смачних яблук.

«Молоденькі дерева чудово доповнили наш існуючий шкільний сад, діти із задоволенням допомагали висаджувати яблуньки, і восени вже навіть збирали перший урожай, – розповідає завідувач Кацмазівської філії І-ІІ ст. Віталій Паламар, – Також у нас тут поруч є город, де ми вирощуємо моркву, цибулю, буряки для потреб шкільної їдальні».

Фото Жмеринка.City

Поблизу 8-ми шкіл, де були висаджені яблуньки, розмістили пам’ятний знак у формі квітки цвіту яблуні з інформацією про Героїв України.

Автор: Фото 

У Шаргородській громаді – у пам’ять земляків Григорія Поперечного, Олександра Басюка; у Мурафській – вановано земляків Станіслава Ліневського, В’ячеслава Чернецького, Геннадія Хитрика; у Джуринській – Валерія Бердакова, Павла Дмитренка; у Станіславчицькій громаді – Анатолія Буйлука та Миколи Заболотного.

«Знати свою історію, шанувати Героїв України, навчатися на відмінно, і прославляти рідний край своїми здобутками, – саме таким був лейтмотив розмови голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового та учнівської молоді Станіславчицької громади.

Участь в акції вшанування Героїв також взяла депутатка районної ради від партії «Українська Стратегія Гройсмана», заступник голови районної ради Ірина Дацко.

Діти разом із педагогами розповіли, що доглядатимуть за шкільними садками, з задоволенням будуть смакувати соковитими яблуками, а яблуневий цвіт завжди нагадуватиме про подвиг земляків.

Останні новини

Новини

4 Грудня
3 Грудня
2 Грудня
1 Грудня