, 5 Грудня
booked.net
28 Жовтня, 2021, 12:45

З нагоди річниці вигнання нацистських окупантів з території України у Вінниці пройшли урочистості

28 жовтня з нагоди 77-ої річниці вигнання нацистів з України у Вінниці відбулося покладання квітів.

Участь у церемонії вшанування взяли голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, голова облдержадміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, заступники голови обласної Ради Ігор Івасюк і Дмитро Чаленко, голови постійних комісій та працівники виконавчого апарату обласної Ради, військові, ветерани, учасники АТО/ООС, громадськість, жителі та гості міста.

На Європейській площі вони поклали квіти до Вічного вогню, Пам’ятного знаку Небесній Сотні, загиблим Героям АТО/ООС та інтерактивної стели пам’яті  та  хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх героїв, які віддали своє життя за Україну.

1884 дні продовжувалася нацистська окупація України. Кількість військових і цивільних жертв війни, за оцінками істориків, – майже 10 мільйонів українців. 700 міст, 28 тисяч сіл, 16 тисяч підприємств були пошкоджені або знищені внаслідок боїв і каральних дій окупантів. Україна зазнала важких втрат внаслідок війни, в тому числі і демографічних. Військові дії призвели до того, що зменшилася кількість населення, відбулася значна деформація у його національному, віковому та професійному складі. Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху  – ОУН та УПА. Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах, не тільки на Східному, а й в лавах опору інших країн. У жовтні-листопаді 1944 року нацистські окупанти назавжди були вигнані за межі сучасної території України.

Останні новини

Новини

4 Грудня
3 Грудня
2 Грудня
1 Грудня