, 27 Листопада
booked.net

З початку війни до ПЦУ перейшли 60 релігійних громад Вінниччини

З 2019 року 550 релігійних громад на Вінниччині підтримали перехід з УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України. 60 з них за останні три місяці.

Про це розповів начальник обласного управління у справах національностей та релігій Ігор Салецький.

Серед тих, хто підтримав перехід з УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України — настоятель храму св. Трійці с. Заливанщина Калинівської громади Віталій Трач.

“Я вагався, бо не хотів бути розкольником. Не лише писали, а й телефонували. Бруду налили скільки могли”, — розповів Віталій Трач.

60 релігійних громад на Вінниччині приєдналися до ПЦУ з початку повномаштабного вторгнення Росії в Україну

Бруду, каже настоятель, налили його брати по вірі. І хоч розкольником бути не хотів, залишатись в єдності з Московським патріархатом, під верховенством Кирила більше не міг.

“Це терорист. Він благословляє вбивати наших дітей. Я чітко знав, що залежність повна УПЦ МП в синоді Російської православної церкви. Без української православної церкви не відбувається жоден синод”, — зазначив Віталій Трач.

Рішення про перехід до Православної Церкви України приймала громада, — каже в.о. старости Заливанщинського територіального округу Калинівської громади Наталя Кравчук.

“До мене почали звертатись матері, дружини захисників. Настоятель сказав готувати документи й будемо переходити. Люди самі підписи принесли. У нас це мирним шляхом вирішилось”, — каже Наталя Кравчук.

60 релігійних громад на Вінниччині приєдналися до ПЦУ з початку повномаштабного вторгнення Росії в Україну

На першу службу тоді прийшло в рази більше вірян, ніж ходили раніше, каже Наталя Кравчук. Громада, місцеві підприємці тому посприяли. Передали гроші, аби придбати релігійну літературу українською мовою.

“Всі книги які нам потрібні для богослужіння є”, — говорить Віталій Ткач.

Так миролюбно релігійне підпорядкування змінюють далеко на всі церкви, каже очільник обласного управління у справах релігій Ігор Салецький.

За цих три місяці з 60 релігійних громад, які вирішили перейти до ПЦУ на Вінниччині  лише 15 священників перейшли із людьми і без суперечок.

“Ми були учасниками 100 судових процесів. На сьогодні залишилося 8. Першу програв, бо не знав як поводитися в суді. Не маю юридичної освіти”, — розповів Ігор Салецький.

60 релігійних громад на Вінниччині приєдналися до ПЦУ з початку повномаштабного вторгнення Росії в Україну

До Православної церкви України священник Віталій Трач перейшов місяць тому разом зі своїм сином Назарієм. Він теж священик. Каже,серед тих, хто і досі вагається  більшість вболівають за Україну, і так само не раді “руському миру”, але їх тримає страх.

“Є страх. Це зумовлено з тим, що прийде російський визволитель. Щоб не бігати з місця на місце”, — каже Віталій Трач.

Сам же Віталій Трач, каже вірить у перемогу України. Хоч попереду ще не простий шлях.

Останні новини

Новини

25 Листопада
24 Листопада
23 Листопада