, 29 Травня
booked.net

“За дверима”: Вінничанам покажуть “п’єсу, яку жоден театр не захоче поставити”

У Вінниці відбудеться прем’єра вистави «За дверима» про архетип героя після війни за п’єсою німецького воїна-драматурга Вольфганга Борхерта. Прем’єрні покази вистави відбудуться 7 і 8 квітня у академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського.

«За дверима» Ім’я Вольфганга Борхерта вперше з’явилося в пресі у 1947 р. Антифашистське, антимілітаристське спрямування його творчості обумовило особливе місце письменника в сучасній німецькій літературі. Учасник Другої світової війни, політв’язень фашистських тюрем, Борхерт вперше розповів світові про трагедію молодих німців, втягнутих у злочинну загарбницьку війну, що стали жертвами й катами одночасно. Основний твір Борхерта — драма «На вулиці, перед зачиненими дверима».

«Її підзаголовок провіщає: «П’єса, яку жоден театр не захоче поставити і ніяка публіка не захоче дивитися». У цих словах є сумна правда. Нацисти не бажали бачити на сцені розвінчування своїх злочинних ідеалів. Проте, громадянська совість німецького народу не завмерла, вона вимагала чесного розрахунку з минулим. Для п’єси Борхерта знайшлись і театри, і публіка», – розповідає режисер Харківського театру ім. Т.Г.Шевченка Олександр Ковшун.

В центрі цієї п’єси головна для письменника антивоєнна тема. Але новизна підходу, якість її розв’язання відзначаються свіжістю і своєрідним поглибленням думки про особисту відповідальність людини за злочинну війну, що забрала життя багатьох людей, скалічила душі, споганила найсвятіші почуття.

Останні новини

Новини

26 Травня
25 Травня
24 Травня
23 Травня