, 3 Жовтня
booked.net
10 Грудня, 2021, 14:18

Завдяки конкурсу “Комфортні громади” вдалося капітально відремонтувати дитсадок у Гущинцях

У селі Гущинці Іванівської територіальної громади Хмільницького району 9 грудня відкрили оновлений ДНЗ «Теремок». Одночасно з реконструкцією будівлі Іванівська сільська рада прийняла рішення впорядкувати прилеглу територію та облаштувати ігровий майданчик – цей проєкт став переможцем конкурсу обласної Ради «Комфортні громади» і отримав співфінансування з обласного бюджету.

Дитячий садочок «Теремок» призупинив свою діяльність у червні 2020 року. Приміщення потребувало капітального ремонту. У жовтні 2020 року розпочалася реконструкція садочка. Для відновлення «Теремка» були залучені бюджетні кошти, кошти Іванівської сільської ради. Свій внесок зробив і соціально відповідальний бізнес – підприємства та підприємці, які працюють на території громади. Була і волонтерська допомога.

Щоб облаштувати територію навколо садочка, на конкурс обласної Ради «Комфортні громади» Іванівська сільська рада подала проєкт «Територія дитячого щастя. Капітальний ремонт елементів благоустрою ДНЗ «Теремок». Співфінансування обласного бюджету склало – 350 тис. грн.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий привітав громаду з гарною подією – відкриттям реконструйованого садочка. Він також відзначив, що це – результат спільної роботи, і подякував усім, хто доклав до цього зусиль.

— Це — і будівельники, і місцева влада, і представники соціально відповідального бізнесу, і жителі громади, — сказав Вячеслав Соколовий. — Я щиро радію, що в нагоді вашій громаді став конкурс обласної Ради «Комфортні громади». Ваш проєкт з упорядкування прилеглої до дитсадка території та облаштування ігрового майданчика став переможцем. Дякую також депутатам обласної Ради Іллі Гуменчуку та Анатолію Ткачу, що підтримували цей проєкт. Бажаю громаді нових перемог і постійного руху вперед.

Заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач та депутат обласної Ради Ілля Гуменчук також були присутні на відкритті садочка.

Іванівський сільський голова Михайло Кулик розповів, що розпочати капітальний ремонт було непросто.

– Але я впевнений, що всіх, хто долучились до цього проєкту, а це і обласна Рада, і районна рада, і підприємці територіальної громади, не мали жодних сумнівів, що ми таки відновимо садочок і зробимо капітальний ремонт за такий короткий проміжок часу, – зазначив він.

Михайло Кулик наголосив, що можливість планувати подібні витрати, а також кошти на розвиток громади дала децентралізація.

— Вона дає нам можливість планувати кошти на капітальні ремонти, на будівництво доріг, дитячих, шкільних і спортивних майданчиків, — наголосив Іванівський сільський голова.

Обласна Рада у жовтні оголосила конкурс «Комфортні громади» на 2022 рік. Планується, що фінансування буде збільшено удвічі – із 20 млн грн до 40 млн грн. Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначає, що конкурс уже засвідчив, що став дієвим інструментом для розвитку громад.

– Отримали багато позитивних відгуків про наш конкурс. Обласна Рада і надалі шукатиме і знаходитиме механізми, які працюватимуть на розвиток усіх громад. Тож ми оновили умови конкурсу. Тепер у громад буде більше часу на реалізацію проєктів, – зазначив голова обласної Ради. 

Останні новини

Новини

30 Вересня
29 Вересня