, 8 Червня
booked.net
19 Березня, 2021, 16:50

Заява фракції «Української Стратегії Гройсмана» в облраді: Уряд має розпочати фінансування реконструкції аеропорту Вінниця

Звернення до Кабміну щодо початку фінансування реконструкції Вінницького аеропорту оголосила фракція політичної партії «Українська Стратегія Гройсмана». Звернення озвучив на сесії обласної ради 19 березня депутат облради Владислав Скальський.

«Ще у 2019 році був проведний тендер, укладений договір генерального підряду та інші підготовчі роботи. Уряд Гройсмана заклав в Держбюджет 2019 перші 300 млн грн на фінансування реконструкції. Але вже наступний Кабмін скасував це фінансування, – йдеться зокрема у зверненні фракції УСГ. – Минулого року Кабмін включив аеропорт «Вінниця» до переліку пріоритетних інвестиційних проєктів до 2023 року. Зокрема передбачене фінансування двох черг проєкту реконструкції аеродрому у Вінниці в обсязі 1,577 млрд грн на 2021-2023 роки, в тому числі 604,27 млн грн на 2021 рік»

Також у заяві зазначено, що реконструкція аеропорту була обіцяна декільком великим інвестиційним проектам. І на сьогодні КП «Аеропорт «Вінниця» здійснило все необхідне для початку реалізації проєкту реконструкції аеродрому, але через відсутність державного фінансування це не можливо.

Тож фракція партії «Українська Стратегія Гройсмана» у Вінницькій обласній раді звертається до Кабінету міністрів: розпочати з 1 квітня 2021 року фінансування проєкту «Реконструкція аеродрому «КП «Аеропорт Вінниця» за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті України у сумі 604,27 млн грн.

ПОВНИЙ ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ

Фракція політичної партії  «Українська Стратегія Гройсмана» у Вінницькій обласній раді висловлює своє занепокоєння ситуацією, яка склалась через відсутність фінансування проєкту реконструкції вінницького аеродрому.

Аеропорт «Вінниця» має унікальне розташування із зоною обслуговування  – 10 областей України та північні райони Молдови. У зоні обслуговування аеропорту проживає понад 6 млн осіб. В радіусі 200 км від нього в регіонах України немає інших активних аеропортів з міжнародним пунктом пропуску та досвідом обслуговування сучасних повітряних суден. Окрім того, аеродром «Вінниця» належить до категорії аеродромів спільного використання: слугує базою для військової бригади транспортної авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України та використовується комунальним підприємством «Аеропорт Вінниця» для обслуговування комерційних рейсів.

Тому повноцінне функціонування міжнародного аеропорту є стратегічним пріоритетом для розвитку Вінницької області та має стратегічне значення для забезпечення обороноздатності України.

В процесі експлуатації аеродрому, збудованого понад 40 років тому, накопичилась низка проблем, головною з яких є недостатня опорна здатність покриттів злітно-посадкової смуги, що призводить до обмеження злітно-посадкових операцій літаків сучасних класів, а також застаріле аеродромне обладнання, яке не відповідає вимогам міжнародних авіакомпаній.

В 2019 році Уряд під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана виділив за Державною цільовою програмою розвитку аеропортів 300 млн грн на першу чергу реконструкції злітно-посадкової смуги аеропорту, але за прем’єрства Олексія Гончарука Уряд скасував це фінансування. На той момент вже була виготовлена проєктно-кошторисна документація, яка пройшла державну експертизу, було отримано дозвіл на реконструкцію летовища. Місто Вінниця вклало у підготовчі роботи в межах проєкту понад 10 млн грн з бюджету громади.

Також було проведено тендер через ProZorro за міжнародною процедурою. За його результатами, укладено контракт на два роки із переможцем, і підрядник зробив свій гарантійний внесок та вже мав приступати до реконструкції аеродрому.

Минулого року Кабмін включив аеропорт «Вінниця» до переліку пріоритетних інвестиційних проєктів до 2023 року. Зокрема, передбачене фінансування двох черг проєкту реконструкції аеродрому у Вінниці в обсязі 1,577 млрд грн на 2021-2023 роки, в тому числі 604,27 млн грн на 2021 рік.

На сьогодні комунальне підприємство «Аеропорт «Вінниця» здійснило всі заходи та процедури, необхідні для початку реалізації проєкту реконструкції аеродрому, але через відсутність державного фінансування не може розпочати роботи та укласти договори на постачання обладнання, що потребує обов’язкового авансування.

Враховуючи вищезазначене, просимо Кабінет міністрів України розпочати з 1 квітня 2021 року фінансування  проєкту «Реконструкція аеродрому  «КП «Аеропорт Вінниця» на території Гавришівської сільської ради Вінницького району Вінницької області» за рахунок коштів, передбачених у  державному бюджеті України у сумі 604,27 млн грн.

Останні новини

Новини

7 Червня
6 Червня