, 30 Травня
booked.net

Зе-культура: Вінниччину залишили без фінансування проєктів “Велика Реставрація”

Сьогодні, 19 травня, Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило перелік проектів з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах, сформований з урахуванням рейтингу, що взяли участь у відборі в рамках проекту “Велика Реставрація” у межах президентської програми “Велике будівництво”.

Зі 109 допущених до участі у програмі проєктів, немає жодного з Вінниччини – попри те, що організатори конкурсного відбору декларують, що об`єкти відібрані по всій території України. Найуспішнішим з претендентів виявився Національний заповідник “Києво-Печерська Лавра”, яким на правах оренди користуються релігійні структури УПЦ-МП – схвалення здобули 13 його проєктів (з загальної кількості 109). Також у Києві розташовані ще 19 об`єктів, які отримали схвалення “експертної комісії”. З-поміж областей найбільше пощастило Тернопільській – там розташовано 16 об`єктів, які включено до “Великої Реставрації”. Львівська область може похвалитися 15 відібраними проєктами, Черкаська – 11. Підтримку отримали й 7 проєктів з Сумщини, 6 – з Чернігівської області, 4 – з Полтавської, Хмельницької та Чернівецької, по 3 – з Волинської та Харківської, 2 – з Київської, по 1 – з Івано-Франківської та Кіровоградської.

11 областей: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Херсонська не отримали підтримки жодного зі своїх проєктів.

Відомо, що Вінницької області до участі в проєкті пропонувалось 6 об`єктів: Палац Потоцьких у Тульчині, комплекс споруд садиби фон Мекк у смт Браїлів, палац у Вороновиці, садибу М. І. Пирогова і театр ім. Садовського у Вінниці, садиба XVI-XIX ст. у Мурованих Курилівцях.

Поблизу одного з корпусів Палацу Потоцьких у Тульчині навіть встановили банер, який декларує включення об`єкту до програми “Велика Реставрація”. Втім, реальність виявилася іншою і людей просто ввели в оману, адже Палацу Потоцьких в переліку закладів реставрація яких фінансуватиметься цього року немає.

Зе-культура: Вінниччину залишили без фінансування проектів "Велика Реставрація"
Складається враження, що банери Президентської програми “Велика Реставрація”, розставлені по всій державі, мають характер політичної реклами, а не містять правдивої інформації щодо пам`яток історії та культури, які будуть відреставровані.

Сумно, що часи, коли інтереси жителів Вінниччини на рівні Києва відстоювала потужна вінницька команда в Уряді Гройсмана і в Верховній Раді, поки що відійшли в минуле і за нинішніх умов “слуги народу” просто не здатні гідно представляти інтереси регіону в центральних органах влади.

Останні новини

Новини

29 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня