, 26 Вересня
booked.net
15 Листопада, 2021, 12:31

“Зміна схеми співфінансування дозволяє громадам ремонтувати більше доріг, ніж раніше”, – голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий

У селі Агрономічне, що у Вінницькому районі, триває ремонт комунальної дороги. Проєкт капітального ремонту дорожнього покриття з влаштуванням тротуарів частини вулиці Мічуріна пройшов конкурсний відбір і фінансується за участі обласного дорожнього фонду.

Вулиця Мічуріна – одна з центральних вулиць в Агрономічному. Сільський голова розповідає, що свого часу були домовленості, що цю дорогу мають заасфальтувати забудовники, які зводили поряд будинки. Утім, цього зроблено не було.

Тож громада подала проєкт капремонту дороги на конкурс. Загальна протяжність ділянки, яка ремонтується, – майже 500 метрів.

– Підрядник уже розпочав роботи. Проєкт передбачає асфальтування дорожнього покриття й облаштування тротуару з одного боку. Кошти дорожнього фонду – близько 5 млн 400 тис. грн, місцевого бюджету – майже 2 млн грн, – розповів Сергій Сітарський. – Не всі будинки ще заселені, але людям треба, щоб була нормальна дорога. Тому обрали цей об’єкт на конкурс.

Із тим, як тривають роботи, ознайомився голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Він зазначає що обласна Рада цього скликання втричі збільшила суму коштів, які спрямувалися на ремонт комунальних доріг. Одночасно зменшили відсоток співфінансування з боку громад – із 50% до 10-15%.

– Дуже правильний інструмент. Тому що спроможність громад – це ще поки не дуже зрозуміле поняття. Але якщо у нас вистачає коштів на те, щоб самим себе забезпечувати, то на такі капітальні будівництва, зрозуміло, не вистачає коштів, щоб повністю все зробити, – каже Агрономічний сільський голова Сергій Сітарський. – Якби збереглися ті 50% співфінансування, нам би це дозволило взяти участь у конкурсі, якби ми робили тільки одну дорогу за рік. А оскільки у нас багато доріг, ми хочемо робити їх по-максимуму.

Цьогоріч співфінансування з обласного бюджету на ремонт комунальних доріг отримали 34 об’єкти, які пройшли конкурсний відбір. Із них – 23 уже завершені.

– У питанні будівництва і ремонту доріг наша команда кардинально змінила підходи. Зменшення відсотку співфінансування з боку громад дало можливість розширити перелік комунальних доріг, які ремонтуються, і головне – зробити так, аби громади могли подаватися на конкурс і подужати свою частину співфінансування, – каже Вячеслав Соколовий. – Поступово будемо і надалі запроваджувати такі стимули та механізми, щоб кожна громада могла розбудовувати свою інфраструктуру. Люди заслуговують на комфортні умови життя і якісні послуги.

Останні новини

Новини

23 Вересня
22 Вересня