, 30 Травня
booked.net
13 Січня, 2021, 19:20

Знизити тарифи на енергоносії вимагають депутати Вінницької обласної ради від «Української стратегії Гройсмана»

Фракція «Українська Стратегія Гройсмана» у Вінницькій обласній раді ініціює звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення цін на енергоносії для населення.

Відповідний проєкт рішення оприлюднено на сайті Вінницької обласної ради.

Зокрема, як зазначається у зверненні, протягом літнього періоду 2020 року планово відбувалось активне закачування природного газу до газосховищ за зниженими цінами, сформованими внаслідок падіння цін на блакитне паливо на європейських енергетичних біржах.

За інформацією НАК «Нафтогаз України» станом на 12 вересня 2020 році закачано в підземні газосховища 19 млрд куб.м. природного газу або 95% від річного плану. Середньозважена ціна природного газу за результатами електронних біржових торгів на торговій біржі «Українська енергетична біржа» станом на червень 2020 року складала 2,8 грн/куб.м з ПДВ (за умов передоплати).

Знизити тарифи на енергоносії вимагають депутати Вінницької обласної ради від «Української стратегії Гройсмана»

«Однак, відповідно до діючих нормативних документів та механізмів розрахунку вартості природного газу, населення області із січня 2021 року змушене оплачувати тарифи за спожитий природний газ, який був накопичений в державних газових сховищах за вищевказаними цінами по вартості 9,89 грн/куб.м з ПДВ. Окрім того, більш ніж на 73% зростає тариф на розподіл природного газу до 2,016 грн/куб.м з ПДВ. Сукупно вартість природного газу складатиме для населення понад 12 грн/куб.м з ПДВ, що є найвищим показником в історії незалежної України», – вказано у зверненні фракції УСГ у Вінницькій обласній Раді.

Знизити тарифи на енергоносії вимагають депутати Вінницької обласної ради від «Української стратегії Гройсмана»

Депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою невідкладно ухвалити необхідні рішення щодо справедливого зниження тарифів на газ, а також відновити масштабну програму субсидій для родин, які потребують соціальної підтримки.

Останні новини

Новини

29 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня