, 26 Червня
booked.net

Звання Герой України присвоєно офіцеру з Вінниччини

Десантнику з села Тарсівка Тульчинського району, що на Вінниччині, майору Євгену Шаматалюку присвоїли звання Героя України. Завдяки діям офіцера українські військові змогли отримати необхідні відомості про противника та взяти у полон десятки російських солдат разом зі зброєю і спорядженням. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляють у Командуванних десантно-штурмових військах Збройних сил України.

“Завдяки відмінним командирським якостям, офіцер-десантник спромігся згуртувати військовий колектив та спрямувати його на якісне виконання поставлених бойових завдань під час широкомасштабної збройної агресії Російської федерації проти України. Так, здійснюючи замисел щодо виявлення вогневих точок противника та спроможностей його оборони в одному з районів Донецької області, підпорядковані підрозділи успішно провели заходи з підтримки вогнем розвідки боєм сусідні підрозділи. Завдяки цьому українські захисники отримали необхідні відомості про противника та взяли у полон десяток російських військовослужбовців разом зі зброєю і спорядженням”, – йдеться у повідомленні.

Вже згодом, завдяки умілому плануванню оборонного бою, в одному з напрямків Харківської області українським захисникам вдалося завдати окупантам критичних втрат у техніці та живій силі. Зокрема, підрозділ Євгена Шаматалюка в той же день відбив чотири атаки противника. Тому після серйозних втрат нападники (а це 30 одиниць броньованої і 60 одиниць автомобільної техніки, а також чималої кількості особового складу) вимушені були відступити.

“Під час бою майор Євген Шаматалюк, перебуваючи на бойових позиціях підрозділу, вміло керував діями особового складу та здійснював управління вогнем, а також неодноразово особисто демонстрував мужність, витримку і професіоналізм. За якісне виконання поставленого бойового завдання, збереження боєздатності підрозділів та нанесення противнику серйозних втрат, президент України Володимир Зеленський присвоїв йому звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота зірка”, – додали у повідомленні.

Довідка:

Наразі Євген Шаматалюк командує десантно-штурмовим підрозділом – 95-ю окремою десантно-штурмовою бригадою Збройних сили України. Брав участь у боях за Донецький аеропорт. У 2014 році кіборг отримав орден Богдана Хмельницького III ступеня. Відомо, що 28 вересня 2014 року, при заходженні колони зведеного підрозділу до летовища “Донецьк”, терористи із засади відкрили вогонь. Його підрозділ зайняв кругову оборону, розпочавши вогонь у відповідь. Однак під час відбиття атаки чоловік отримав важке поранення, внаслідок якого були ушкоджені внутрішні органи.

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня