На Вінниччині четверо людей отруїлися грибами

На Вінниччині четверо людей отруїлись грибами. Серед постраждалих дитина. Випадки зафіксували в обласному центрі та районі.
Про це повідомляють у департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації.
За попередній тиждень на Вінниччині четверо людей госпіталізували через отруєння грибами. Два випадки зафіксовано у місті Вінниця, ще два в районі. На лікарняному ліжку опинилася й дитина, яка з’їла гриби знайдені на подвір’ї. Всього з початку року у області зафіксовано 14 постраждалих, які вживали або консервовані, або свіжозібрані “дарунки лісу”.
Нагадаємо, впродовж 5-6 вересня у селі Крутогорб Гайсинського району четверо дітей отруїлись грибами. Двоє з них, віком 4-х та 13-ти років, померли.
Як уникнути отруєння грибами?
-
В першу чергу потрібно обирати штучно вирощені печериці або гливи, що реалізують в магазинах та на спеціалізованих ринках, де здійснюється ветеринарно-санітарний контроль.
-
Отруїтися можна не лише отруйними грибами, але й їстівними, якщо вони не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях.
-
Кладіть гриби до кошика лише за цілковитої впевненості у тому, що вони їстівні.
-
Не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені зовнішні ознаки
-
Не збирайте грибів, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях.
-
Не збирайте грибів під час посухи. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, адже він втрачає воду та накопичує токсини
-
Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Купуйте гриби у місцях, де вони проходять відповідний контроль.








