, 1 Жовтня
booked.net

Бійців територіальної оборони Вінниччини незабаром призовуть на збори

Наприкінці вересня у Вінниці та області відбудуться навчальні збори бригади територіальної оборони. Військовозобов’язані та резервісти підвищуватимуть навички у військовій справі та тренуватимуться здійснювати охорону та оборону важливих об’єктів інфраструктури міста й регіону.

Аби якісно та організовано провести збори, був проведений круглий стіл, у якому взяли участь представники Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів державної влади, громадських об’єднань, а також командир бригади тероборони.

— У випадку необхідності бригада тероборони залучатиметься до охорони всіх життєво важливих об’єктів  Вінницької ОТГ. Тому  потрібно залучити до навчальних зборів патріотично налаштованих, умотивованих на захист рідної землі та готових знайти час, щоб здобути чи покращити військові знання та навички. І в цьому ми сподіваємось на допомогу наших ветеранських громадських організацій та органів місцевого самоврядування, — зазначив  військовий комісар Вінницького ОМТЦК та СП полковник Ігор Ліщук.

Під час круглого столу командир бригади підполковник Юрій Парадюк розповів про мету, етапи, терміни та умови проведення зборів. Так, він зазначив, що навчання триватиме 10 днів, упродовж яких призвані на цей час військовозобов’язані та резервісти проходитимуть службу на визначених локаціях  Вінницької, Тульчинської та Жмеринської ОТГ.

— Навчальний збір поділено на кілька етапів. Після організаційних заходів й ознайомлення із заходами безпеки військовозобов’язані та резервісти пройдуть індивідуальну підготовку для здобуття базових навичок поводження зі зброєю, стрільби, тактичної медицини, мінно-вибухової справи, топографії, тактичної підготовки. Більша частина часу буде присвячена злагодженню підрозділів та виконанню завдань за призначенням, — розповів командир бригади.

На останньому етапі зборів підрозділи бригади за ввідними оперативного командування «Південь» виконуватимуть практичні завдання на навчальних об’єктах.

— Наприклад, надходить повідомлення про те, що в одному районі умовно з’явилась ДРГ противника, в іншому — зафіксоване масове скупчення невідомих людей у військовій формі, які намагаються підбурити місцеве населення або захопити райдержадміністрацію. Рота контрдиверсійної боротьби бригади отримує наказ та виявляє, блокує й ліквідовує умовного противника, — додає підполковник Юрій Парадюк.

Окремо представники Вінницького ОМТЦК та СП наголосили на умовах забезпечення та правах і соціальних гарантіях для тих, хто проходитиме навчальні збори територіальної оборони.

Так, військовозобов’язані на час проходження зборів забезпечуються повноцінним триразовим харчуванням, військовою формою, послугами з перевезення до навчальних місць.

— Хочу наголосити, що відповідно до чинного законодавства роботодавець не має права звільнити працівника, який залучений до проведення  зборів. Натомість він зобов’язаний зберегти середньомісячну заробітну плату і місце роботи за таким працівником. Також призвані на збори отримують грошове забезпечення як чинні військовослужбовці, проте без надбавок, — розповів заступник військового комісара — начальник мобілізаційного відділу Вінницького об’єднаного міського ТЦК та СП підполковник Олександр Джулай.

Останні новини

Новини

30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня