, 12 Червня
booked.net
25 Травня, 2021, 15:38

Чому Вінницька обласна і міська ради «обмінюються» земельними ділянками

28 травня на черговій сесії обласної ради 8 скликання депутати розглянуть питання стосовно змін до рішення останньої позачергової сесії ради попереднього  скликання –  «Про обмін майна, що знаходиться в постійному користуванні комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву». Передусім зміни до рішення стосуються виправлення юридичних неточностей у документі, допущених депутатським корпусом минулого скликання. У тому формулюванні створювалися труднощі для виконання рішення, а запропоновані зміни більш чітко виписують механізми передачі та отримання земельних ділянок.

Назва нового проєкту рішення сформулювана так: «Про припинення права користування та передачу земельної ділянки в державну власність». А тепер – по суті самого рішення.

Земельна ділянка площею 29,1561 га, розташована за межами населеного пункту с.Гавришівка на території Вінницької міської територіальної громади, була в користуванні комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву». Фонд передає її у державну власність. Після належного оформлення  Держгеокадастр передасть ділянку Вінницькій міській територіальній громаді в особі Вінницької міської ради. У свою чергу, Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву отримує право постійного користування на 5,2814 га землі на вул. С.Зулінського у Вінниці після відповідного рішення міської ради. Вартість земельних ділянок – рівноцінна.

Чому відбуватиметься такий обмін ділянками, та як планують їх використовувати в подальшому?

– Земельна ділянка поблизу Гавришівки була призначена для розвитку Вінницького аеропорту, коли він був у підпорядкуванні обласної ради, – розповідає перший заступник голови Обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву Ігор Домбровський. –  У 2013 році аеропорт був переданий у баланс Вінницької міської ради. Місто вийшло з проханням передати  їм згадану земельну ділянку. Це цілком правильно та логічно. Оскільки наш Фонд бере участь у двох програмах житлового будівництва («Власний дім» і «Доступне житло», ми запропонували місту передати нам ділянку на вул. С.Зулінського, щоб мати змогу будувати там житло.

Чому Вінницька обласна і міська ради «обмінюються» земельними ділянками

За словами Ігоря Домбровського, на цьому місці планується звести цілий комплекс багатоповерхівок (не менше п`яти) із підведенням усіх мереж. Передбачається, що квартири там зможуть придбати на пільгових умовах із кредитуванням під 3% річних працівники закладів освіти, охорони здоров`я, культури та спорту, агропромислового комплексу та органів місцевого самоврядування. Частина квартир буде використана як службове житло.

Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний пояснює, що у Стратегії 3.0, яку ухвалили в лютому цього року, передбачено розвиток міжміського сполучення.  Його ключовим моментом визначено розвиток аеропорту, аеровокзалу та приаеропортної території.

– У напрямі приаеропортової території і є ті 29,1561 га, які належать обласній раді і нині знаходяться у користуванні Обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву. Зрозуміло,  що в тому місці – поблизу аеропорту – не можуть зводитися багатоповерхові будинки, – каже заступник міського голови. – І ми з обласною радою дійшли згоди про обмін земельними ділянками.

Андрій Очеретний наголошує, що Вінниця прагне розвивати свій аеропорт і не тільки в пасажирському напрямі, а й, взагалі,  збільшити авіаперевезення, для чого потрібно створити логістичний центр.

–  Крім того, у Вінниці ми не маємо жодного  великого виставкового центру, – додає Андрій Очеретний. – І на цій території ми можемо розглядати й такий варіант. Великі складські приміщення, логістичний центр, виставковий центр – це все те, що може стати привабливим для іноземних та українських інвесторів, які хочуть вкладати кошти в розвиток Вінниці та Вінницької області. Враховуючи це, ми спільно з нашими партнерами із GIZ (німецьке товариство міжнародного співробітництва) уже почали розробляти стратегічний документ – майстер-план із розвитку приаеропортової території.

Останні новини

Новини

11 Червня
10 Червня
9 Червня