, 27 Січня
booked.net
20 Серпня, 2020, 18:36

Чи потрібні бебі-бокси вінничанам? 75% – відповіли “так, потрібні”

П’ять тисяч гривень замість «пакунка малюка» отримуватимуть породіллі. Таке рішення було ухвалено 29 липня на засіданні Кабміну. Більшості родин малюків це не до вподоби.  Менше з тим,  що гроші обіцяли виплачувати вже у серпні, але тепер  інформація змінилася. У  відділах соцполітики повідомляють, що картки з грошима видаватимуть із 1 вересня. 

На  сторінці «Вінницьких Вістей» у  Facebook вінничан запитали: «Як ви вважаєте, чи потрібен «пакунок малюка»? І 75 % користувачів відповіли – «потрібен!». Участь у цьому  опитуванні  взяли майже 1800 жителів з усіх районів Вінницької області, оскільки воно було розміщено в найбільших Facebook-групах Вінниччини.

Уряд Зеленського припинив видачу "пакунків малюка", які протягом двох останніх років одержувала кожна родина при…

Опубліковано Вінницькі Вісті Середа, 5 серпня 2020 р.

Ксенія Остапчук у коментарях написала: «Однозначно пакунок потрібно залишати! Нерозумна ініціатива з грошима… Тай лише через ПриватБанк, тай ще використовувати лише в спецмагазинах ( а ціни там знаєте які), тай ще лише протягом одного року… Нісенітниця Шмигаля!»

Інна Кропива  пише: «Мені здається, що заміна на гроші – це свого роду “відмазка”. Оскільки державна казна постійно пуста, то ніяких грошей молоді сім’ї,скоріш за все, і не отримають. Прикро, коли дійсно потрібні нововведення скасовуються.»

Чи потрібні бебі-бокси вінничанам? 75% - відповіли "так, потрібні"

Опитування стосовно потрібності «пакунків малюка» було проведено й у найбільшій Viber спільноті міста Вінниці «Вінницьке ІнформБЮРО». Участь взяли понад три тисячі осіб. 73% з них – за  повернення бебі-боксів. 27% вважають, що краще отримувати гроші.

Чи потрібні бебі-бокси вінничанам? 75% - відповіли "так, потрібні"

Нагадаємо, «пакунок малюка» – це одноразова допомога на кожного новонародженого, який містить багато необхідних речей як для мами, так і малюка. А саме: підгузки, ковдри, одяг, пелюшки, різні гігієнічні засоби. Їх почали видавати з вересня 2018 року за ініціативи Уряду Володимира Гройсмана.  Пакунок  отримували одразу в пологовому будинку або протягом місяця після подання заявки у відділення соцзахисту.

Проблема виникла на початку 2020 року, коли в Мінсоцполітики оголосили тендер на закупівлю бебі-боксів через держустанову «Професійні закупівлі». Згодом Антимонопольний комітет скасував цей тендер через скарги більшості його учасників.  У липні урядовці прийняли рішення про видачу карток із грошима на рахунку для цільового використання на потреби дитини. Щоправда, вже кілька місяців породіллі взагалі нічого не отримують,  і коли отримають – наразі невідомо.

Останні новини

Новини

26 Січня
25 Січня
24 Січня