, 8 Червня
booked.net

Депутати Вінницької обласної ради підтримали реорганізацію бібліотек

Сьогодні, 23 квітня, на черговій 8 сесії обласної Ради депутатський корпус більшістю голосів підтримав рішення  «Про зміни в організації діяльності обласних бібліотек». По-перше, йдеться про створення Вінницької обласної бібліотеки для дітей та юнацтва ім. І.Я. Франка шляхом злиття Вінницької обласної бібліотеки для дітей ім. І.Я. Франка та Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва. По-друге, Вінницьку обласну наукову медичну бібліотеку (Толстого,11) приєднають до Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва.

– Об`єднання двох наукових бібліотек – медичної з універсальною бібліотекою ім. К.А. Тімірязєва – цілком логічне та правильне, – коментує депутатське рішення заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк. – Фонди «Тімірязєвки» значно потужніші за фонди медичної бібліотеки, та й технічне обладнання там – сучасне. Таким чином приміщення медичної бібліотеки вивільниться, і туди буде переведено обласну дитячу бібліотеку. Поруч розташована бібліотека для юнацтва, і завдяки злиттю цих двох закладів буде створено єдину  Вінницьку обласну бібліотеку для дітей та юнацтва ім. І.Я. Франка.

За словами Ігоря Івасюка, доцільність такої  реорганізації  – очевидна. Створення єдиного бібліотечного простору дозволить поліпшити послуги закладів для читачів та об`єднати їх фонди та їх можливості.

Зокрема, фонди обох бібліотек частково повторюються, тепер же можна буде уникнути дублювання при закупівлі літератури та передплати періодики, а зекономлені гроші спрямувати на придбання нових  потрібних та цікавих видань.

– Раціонально використовувати кошти – дуже важливо. Протягом 10 років обласна дитяча бібліотека орендує приміщення на вул. Соборній, орендна плата складає близько 400 тисяч гривень на рік. Тепер же бібліотека отримає власне приміщення. Для відвідувачів книгозбірні зміниться лише місце розташування, яке, до речі також розташоване у центральній частині міста – на вул. Льва Толстого. Окрім того, читачі будуть обслуговуватися в значно кращих умовах, – зазначає Ігор Івасюк.

Поряд з бібліотекою на Льва Толстого розташовані три вінницькі школи: №1, №7 і №4. Після проведення необхідних робіт із благоустрою на території дитячо-юнацької бібліотеки буде облаштовано соціально-культурний простір  для роботи з дітьми, для проведення занять, фестивалів тощо. Будуть враховані потреби людей з інвалідністю, адже наразі дитяча бібліотека для таких дітей малодоступна.

До речі, затверджені на сесії зміни в організації діяльності обласних бібліотек, передбачають і те, що всі фахівці закладів будуть збережені та працевлаштовані. Відомо також, що приміщення, яке орендувала дитяча бібліотека на Соборній, залишиться в сфері культури.

Останні новини

Новини

7 Червня
6 Червня