, 27 Червня
booked.net

До Дня вишиванки у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку подільських жіночих сорочок

До Дня української вишиванки у залі Вінницького обласного краєзнавчого музею представили традиційні подільські жіночі сорочки. Одяг став справжнім шедевром народного мистецтва у форматі дитячої розмальовки.

Про це повідомляють у музеї.

“Вишиванка входить у життя кожного українця від народження. Наша малеча не лише із задоволенням одягає вишиваночки, але й залюбки відображає вишиванкові мотиви у своїх малюнках. Тому ми розробили і пропонуємо вашій увазі розмальовки із зображенням традиційного одягу подолян з елементами вишивки. Їх можна роздрукувати і запропонувати діткам відтворити фрагменти орнаментів у кольорі”, – розповіли у музеї.

Фрагмент вишивки на сорочці – геометричний орнамент яскравого забарвлення із дрібними елементами, що справляє враження вишуканої мозаїки. Такі орнаментовані мотиви підкреслюють витончені лінії крою сорочки, вбирають погляд і заворожують просторовими лабіринтами.

“Дивовижними візерунками прикрашали сорочки. Готували дівчата собі на все життя 50-80, а іноді й 100 сорочок з тонкого вибіленого полотна. Іноді не лише вишивали нитками, а й гаптували сріблом, золотом та бісером”, – додали фахівці

Вишиванка – це символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, любові, святості та своєрідний оберіг. Український народ ставиться до вишиванок, як до святині. Вони передаються з покоління в покоління як родинні реліквії. За традицією, матері вишивали сорочки та рушники своїм дітям, а дівчата, готуючи придане, вишивали одяг нареченим на знак вірності та кохання.

Подільські жіночі сорочки презентували у Вінницькому краєзнавчому музеї

Подільські жіночі сорочки презентували у Вінницькому краєзнавчому музеї

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня