, 26 Вересня
booked.net
22 Жовтня, 2021, 11:10

Голова облради Вячеслав Соколовий: “Наша мета – якісні дороги у всіх громадах Вінниччини”

Два проєкти зі співфінансуванням з обласного бюджету нині реалізовуються у місті Погребище на Вінниччині: по вулиці Богдана Хмельницького ремонтується дорога, а на вулиці Коцюбинського встановлюється освітлення із живленням від сонячних батарей.

Дорога в Погребищі по вул.Богдана Хмельницького – ще один об’єкт, який ремонтується за співфінансування з обласного дорожнього фонду. Цього року капремонт відбувається на 34 об’єктах дорожньої сфери у 27 громадах області. Про це повідомляють в управлінні у справах медіа та комунікацій обласної ради.

 

 

На капітальний ремонт проїжджої частини та тротуару по вулиці Богдана Хмельницького у Погребищі з обласного дорожнього фонду виділено понад 10 млн грн. Ще понад 2 млн грн – кошти з бюджету громади.

– Як запевняє підрядник, невдовзі уже будуть стелити асфальтне покриття. Дуже важливо, що перед цим прокладені комунікації. Адже потрібно, щоб дорога слугувала людям, а не повертатися до заміни комунікацій. Комплексно підійшли – молодці! Завершений об’єкт добавить комфорту громаді, – зазначив голова обласної ради Вячеслав Соколовий.

Обласна рада 8 скликання збільшила майже втричі фінансування на відновлення доріг в громадах на 2021 рік: на ремонт направлено максимально дозволені законодавством 20% державної субвенції, одночасно зменшивши обсяг співфінансування з бюджетів громад із 50% до 15%. Така формула допомогла розширити перелік доріг, ремонти яких громади зможуть подужати. Співфінансування з обласного дорожнього фонду, за результатими конкурсного відбору, отримали 34 об’єкти.

Погребищенський міський голова Сергій Волинський каже, що раніше на центральній вулиці Богдана Хмельницького робили лише поточні ремонти. Тепер – капітальний. Паралельно триває реконструкція площі та пам’ятного знаку у центрі міста, там захоронено 670 солдат, які захищали погребищенський край від нацистів.

– Це місце для нас – важливе і в моральному плані. Стояла задача його відновити і реконструювати. Я дякую області за таку підтримку, – каже Сергій Волинський. – На цій вулиці асфальт буде кластися у два шари і служити довгий час. Коли ми закінчимо цей проєкт і зробимо вулицю Богдана Хмельницького, вона буде окраса Погребища.

Проєкт «Нове будівництво системи автономного вуличного освітлення по вул.Коцюбинського в м.Погребище Вінницької області» став переможцем конкурсу обласної Ради «Комфортні громади». На цій вулиці взагалі не було освітлення. Тепер там мають встановити опори з автономними світильниками з живленням від сонячних батарей. Загальна вартість проєкту – 887 914 грн, співфінансування з обласного бюджету – 350 тис. грн.

– Ми вже закупили стовпи, нові світильники, думаю, що через 2-3 тижні ця дорога буде освітлюватися, – каже Сергій Волинський. – Протяжність вулиці 2000 метрів, світильники будуть через кожні 40 метрів.

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий зазначив, що уже оголошено конкурс «Комфортні громади» на наступний рік.

– Ми бачимо велику зацікавленість громад у цьому конкурсі. Зараз працівники обласної ради активно проводять інформаційні зустрічі для усіх громад, інформують про умови, порядок участі, формування документації. І що важливо: на 2022 рік ми значно збільшуємо суму! – каже він.

Ще однією особливістю та новацією конкурсу стануть 2 етапи відбору проєктів. На першому – жителі громад голосуватимуть за проєкти. Визначені ними проєкти подаватимуться на конкурсну комісію в обласну Раду.

– Ми хочемо таким чином якомога більше створити можливостей для людей змінювати свої громади, – наголошує Вячеслав Соколовий. – Обласна рада і надалі буде шукати і знаходити дієві механізми підтримки громад. Будемо запроваджувати такі стимули, щоб кожна громада могла розбудовувати свою інфраструктуру. Адже мета цього – комфортне життя людей.

Останні новини

Новини

23 Вересня
22 Вересня