, 9 Грудня
booked.net

Готуватись до найгіршого, працювати якнайкраще: Володимир Гройсман розповів, як реагувати на енергокризу

Готуватись до будь-яких негараздів, і разом з тим робити все, щоб вони не відбулись. Із такою порадою в контексті енергетичної кризи звернувся до громадян та місцевого самоврядування лідер “Української Стратегії”, голова Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман. Реагувати на негаразди, спричиненими терористичними атаками рашистів на енергетичну інфраструктуру, треба трьома шляхами, – заявив політик в інтерв’ю телеканалу “Віта”. 

Крок перший, каже Володимир Гройсман – бути запасливими:

“Треба створювати, однозначно, запаси всього, що може знадобитись на час відключень електроенергії. Все, що стосується зарядних пристроїв, мобільних приладів для приготування їжі, певного запасу продуктів – повинно бути. Врешті, електроенергію буде відновлено, ворог буде розбитий, а Україна – процвітати, але цей період треба пережити”. 

Не менш важливо у нинішніх умовах, як стверджує очільник “Української Стратегії”, – дбати про особисту безпеку під час ворожих обстрілів:  

“Необхідно реагувати на повітряні тривоги. Ми зараз знаємо, що Іран намагається допомагати Росії більш руйнівними дронами, ніж раніше, і балістичними ракетами. Але, паралельно треба розуміти, що Збройні Сили та наші міжнародні партнери цю проблему вирішують, зміцнюють захист України. Нас не зламати, і хоч Путін це чітко розуміє, він деградує, і буде намагатись завдати нам якомога більшої шкоди. З іншого боку – до нас буде надходити все більше високотехнологічного озброєння, щоб ці руйнації були не такими значущими” .

Окрім того, наполягає політик, місцеве самоврядування має налагодити шляхи реагування на будь-які загрози в енергетичній галузі.  

“Третій важливий крок – взаємодії місцевих рад. Ще після завершення опалювального сезону ми обговорювали з командою можливі сценарії розвитку подій. Ми, включно з Гуманітарним штабом, концентрувались на тому, щоб напрацьовувати рішення і пропанувати їх органам влади. Важливо, щоб і влада, і люди, були готові до дій в будь-якій екстреній ситуації: чи то відключення електроенергії, чи то відключення води. Мають бути сформовані запаси і логістика”.

Володимир Гройсман підкреслив: треба завжди бути готовими до найпесимістичніших сценаріїв, і в той самий час робити все, щоб ситуація розвивалась якомога краще, при тому, що світ нас підтримує. Так, каже політик, кілька днів тому в Україні побувала єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон, яка наголосила, що ЄС допоможе відновити Україні відновити пошкоджену енергетичну інфраструктуру.

Останні новини

Новини

8 Грудня
7 Грудня