, 2 Грудня
booked.net
19 Листопада, 2021, 16:11

На Ладижинській ТЕС розпочали експлуатацію унікального підводного дрона

На ДТЕК Ладижинській ТЕС, що у Вінницькій області, обстежувати гідротехнічні споруди почали за допомогою підводного дрону. Раніше для цього залучали професійних водолазів, тепер – дроном можна швидше і точніше отримати виміри глибили та інформацію про стан гідроспоруд.

Про це повідомляють в ДТЕК.

«Для проведення подібного обстеження необхідно залучати професійних водолазів. А це значні фінансові та часові витрати. Тому використання дрону – чудовий альтернативний спосіб, який допомагає як і обстежити дно, так і отримати точні виміри глибини й інформацію про стан гідроспоруд. А це, своєю чергою, дозволить виявляти та усувати недоліки на тому етапі, коли пошкодження ще незначне та не призвело до критичної ситуації. Наступним нашим кроком буде планування очисних та ремонтних робіт, заміну загороджувальних сіток, що в сукупності підвищить ефективність насосів», – коментує Ігор Снєгін, директор Ладижинської ТЕС.

Завдяки тому, що підводний дрон Chasing M2 оснащений професійною відеокамерою, потужним світлом та лазерним вимірювальним обладнанням, енергетикам вдалося отримати якісну картинку дна й визначили обсяги та локації донних відкладень. Оскільки вода прямо подається з водосховища, то з часом дно замулюється піском, сміттям, рештками рослин й риб. А отже необхідно час від часу проводити очисні процедури.

«Використання дронів робить нашу роботу більш ефективною, бо є місця, куди людина фізично не може дістати. Ми бачимо всі дефекти гідроспоруд та сміття, яке пізніше попадає в конденсатор. Дронами це робити набагато швидше та безпечніше, ще й без прив’язки до пори року», – розповідає Євген Пасько, головний фахівець з ремонту енергомеханічного устаткування, Інтеренергосервіс.

Застосування підводних дронів для діагностики гідротехнічних споруд активно використовується у компанії. Обстеження за допомогою дрону допомагає швидко виявляти недоліки й отримувати чіткіші виміри, ніж за традиційних оглядів водолазами. Людський фактор мінімальний, виконання роботи оперативніше та безпечніше, а отже по-справжньому ефективне.

Останні новини

Новини

1 Грудня
30 Листопада