, 9 Грудня
booked.net
8 Квітня, 2021, 17:14

На Вінниччині військові готують підрозділи аеромедичної евакуації за стандартами НАТО

У Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону (м.Вінниця)  відбулося ознайомче заняття для лікарів і медсестер, які залучаються до проведення самооцінки 2-го рівня у межах Концепції оперативних можливостей НАТО (КОМ) підрозділу аеромедичної евакуації на базі санітарного літака Ан-26 «Віта».

Під час заходу представник Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковник В’ячеслав Гріщенко розповів про загальні вимоги НАТО, особливості та етапи підготовки до проведення оцінювання повітряних та медичних підрозділів.

“Із 2005 року Збройні Сили України долучились до Програми перевірки та зворотного зв’язку КОМ, яка дає можливість підрозділам держав-партнерів Альянсу досягнути взаємосумісності та покращити бойові спроможності спільно діяти з відповідними підрозділами держав-членів НАТО під час операцій під проводом НАТО та у складі Сил реагування НАТО, – зазначив полковник Гріщенко, начальник відділу підготовки багатонаціональних навчань Командування підготовки КПС ЗСУ. – Наразі до цієї програми НАТО залучені підрозділи Сухопутних військ, Повітряних Сил, Військово-Морських Сил, Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Також у програмі КОМ бере участь спільний підрозділ – санітарний літак Ан-26 «Віта» з бригадою аеромедичної евакуації ВМКЦ ЦР, який  цього року проходитиме самооцінку 2-го рівня.
До спільного підрозділу входять подвійні склади командного елементу, льотного екіпажу, наземного інженерно-технічного персоналу та аеромедичної бригади”.

Відповідно до вимог стандартів і процедур НАТО, самооцінка 2-го рівня триватиме в дві фази. Під час першої здебільшого перевірятимуться індивідуальні навички особового складу за основними дисциплінами загальновійськової підготовки, зокрема, вогневої, інженерної (протимінної), протипожежної підготовки, захисту від зброї масового ураження тощо. Під час другої фази льотний і медичний склад продемонструє спроможності діяти в складі підрозділу під час виконання завдань на землі та в повітрі.

Самооцінка проводитиметься восени цього року національною групою перевірки за участю групи моніторингу НАТО, із можливим залученням оцінювачів зі збройних сил Королівства Швеція та Грузії.

У межах підготовки підрозділу до самооцінки сплановані відповідні  теоретичні та практичні заняття на визначеному аеродромі Повітряних Сил Збройних Сил України. Авіаційна та медична складові підрозділу тренуватимуться спільно та окремо залежно від напрямків підготовки.

Заняття з підрозділом проводитимуть представники Командування ПС ЗС України, ВМКЦ ЦР, викладачі Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та військовослужбовці бригади транспортної авіації.

Останні новини

Новини

8 Грудня
7 Грудня