, 10 Червня
booked.net
13 Травня, 2021, 12:07

Обласний краєзнавчий музей підготував для вінничан особливу експозицію до Дня Європи

Окрім унікальних музейних експонатів із фондосховищ, на відвідувачів чекають показові тренування членів “Історичного товариства Аркона”.

Як ідеться на фейсбук-сторінці заходу, цьогорічна програма, присвячена 103 дню народження музею, Дню Європи та Міжнародному дню музеїв, відрізняється від попередніх та зорієнтована на більш глибоке ознайомлення з експозицією і виставками.

“Шановні друзі, у суботу Вінницький обласний краєзнавчий музей змінює не лише режим, а й формат роботи. Ми хочемо разом з Вами поринути у музейну глибину. Адже не всі знають, що наша колекція нараховує 120 тис. експонатів та лише частину їх представлено в експозицію (це світова практика), інші можна побачити на виставках, інтерактивних екскурсіях та подібних заходах”, – йдеться в анонсі.

У експозиційних залах будуть представлені:

  • зуб дикого коня тарпана антропогенового періоду, знайдений у Вінниці;
  • знахідки із майстерні доби пізнього палеоліту 18-10 тис. років тому, виявлені у 2020 р. в П’ятничанському лісі археологічною експедицією музею;
  • булава гетьманська – родинна реліквія Замойських ХVІІІ – початку ХІХ ст.;
  • символічний ключ від міста Сан-Франциско, вручений у 1960 р. нашому земляку Анатолію Крючковському – учаснику 49-денного дрейфу в Тихому океані;
  • відреставрований легендарний «стіл Петлюри», що експонується в оновленому 11 експозиційному залі “Поділля в добу Української революції 1917-1921-их рр.”.

Ці предмети будуть марковані табличками з QR-кодами, за якими відвідувачі зможуть отримати вичерпну інформацію про них.

 

За словами організаторів, родзинкою музейного вечора стануть показові тренування членів “Історичного товариства Аркона” (з 18:00 та 19:00 на Площі Т. Шевченка (навпроти музею) та традиційна вікторина “Музей Terra Incognita”.

“А краще пізнати історію рідного краю та зорієнтуватися у музейному різноманітті допоможуть наукові консультанти, що працюватимуть у експозиційних залах та яким Ви зможете ставити питання”, – повідомляють у дописі.

Вхід до музею впродовж вказаного часу відбуватиметься без попередньої реєстрації. Вартість вхідних квитків: для дітей – 10 грн, для студентів – 20 грн, для дорослих – 30 грн. Детальну інформацію можна отримати за телефоном 068-725-49-57.

Відвідування відбуватиметься з дотриманням усіх протиепідемічних заходів: масковий режим і дистанціювання.

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня