, 25 Червня
booked.net
16 Липня, 2021, 16:15

Стратегію-2030 ухвалено у Війтівецькій громаді

16 липня Війтівецька сільська рада ухвалила Стратегію розвитку територіальної громади до 2030 року. Участь у роботі сесії взяли заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко,  голова Хмільницької районної ради Юрій Слабчук, представниця управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприянням інвестиціям виконавчого апарату обласної Ради Олена  Оцвера, експерт з розвитку територій Юрій Войціцький та представник українсько-швейцарської програми  програми EGAP Євгеній Іщук.

За словами Війтівецької сільської голови Станіслави Ядвіжиної, підготовка Стратегії відбувалася за участі представників усіх населених пунктів, які увійшли до складу громади, депутатів, бізнесу, молоді та працівників сільської ради, за підтримки Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), Фонду Східна Європа та при методичному супроводі експерта з розвитку територій Юрія Войціцького. Напередодні сесії сільської ради у Війтівцях стратегічний план обговорили на громадських слуханнях.

–  У плані розвитку громади до 2030 року визначено три пріоритетні стратегічні цілі – економічно спроможна громада, комфортна громада, цифрова громада, а також шляхи їх досягнення, – зазначила Станіслава Ядвіжина.

Війтівецьку Стратегію 2030 на сесії презентував Юрій Войціцький. Він також розповів про етапи її розробки.

Вітаючи Війтівецьку громаду з ухваленням Стратегії 2030, заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко сказав:

–  Ваша громада вже знає, що таке Стратегія, що таке планування і як досягати результатів. Свою першу Стратегію на три роки ви  виконали на 70%. Фактично, ви – другі після Вінниці, яка виконала Стратегію 2020 на 80%. Ви скористалися можливостями децентралізації, яку запровадив Володимир Гройсман. І сьогодні ви ухвалили вже план розвитку до 2030 року.  Стратегія – це не щось застигле та стале.  Ви ще будете її корегувати, вносити зміни, бо змінюється життя. Але ви визначили цілі, яких прагнете досягнути. Я бачив багато стратегій різних громад. Ваша, на мою думку, – у ТОП-5, адже пропрацьовано все дуже детально та якісно.

Дмитро Чаленко передав вітання депутатам сільської ради та всім жителям Війтівецької громади від голови обласної Ради Вячеслава Соколового:

–  Вячеслав Петрович назвав вашу громаду однією з тих, які можуть слугувати прикладом для інших, і чий досвід треба показувати та поширювати. Він побажав Війтівецькій громаді успіху та стрімкого розвитку.

Голова Хмільницької районної ради Юрій Слабчук відзначив скрупульозний і сучасний підхід до розробки десятирічного плану розвитку Війтівецької сільської громади.

–  Ви врахували всі питання, які хвилюють людей, – наголосив Юрій Слабчук. – Райрада завжди вас підтримає, бо ми бачимо наскільки ви вмотивовані працювати та змінювати свою громаду на благо її жителів.

Євгеній Іщук, представник українсько-швейцарської програми EGAP, переконаний, що реалізація Стратегії 2030  буде успішною, адже Війтівецька громада відкрита до всього нового та сучасного. Зокрема, вона успішно співпрацює з програмою EGAP в проєктах цифровізації навчального процесу в школах та створенні Центру активності громадян.

Довідково: Війтівецька сільська територіальна громада сформована на основі об’єднання п’яти сільських рад Хмільницького району Вінницької області –  Війтівецької, Качанівської, Мар’янівської, Сулківської та Терешпільської. До складу територіальної громади увійшли 15 населених пунктів із адміністративним центром у с. Війтівці. Кількість населення станом на початок 2021 року – 6050 осіб.

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня