, 8 Червня
booked.net

Стратегію розвитку до 2030 року ухвалили в Томашпільській громаді

28 квітня відбулася чергова сесія Томашпільської селищної  ради, на якій депутати одноголосно ухвалили Стратегію розвитку громади до 2030 року. 
Участь у засіданні взяли голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий, депутат обласної Ради Віталій Август, голова Тульчинської райдержадміністрації Олександр Гаврилюк і начальниця відділу стратегічного планування та інвестиційної діяльності виконавчого апарату обласної Ради Марія Якименко.

Стратегію розвитку до 2030 року ухвалили в Томашпільській громаді

Із ухваленням Стратегії депутатський корпус і жителів громади привітав  Вячеслав Соколовий.
–  Сьогодні ви дали  старт новому, збалансованому розвитку своєї громади.  Вона – велика,  це не тільки селище Томашпіль,  а  ще 27 сіл та селищ із населенням понад 22 тисячі людей.  І кожен житель заслуговує на комфорт, доступні та якісні послуги, можливість працювати та навчатися, лікуватися та відпочивати в  достойних умовах, – сказав голова обласної Ради. –  Саме чіткий та виважений план дій сприятиме цьому. Свідченням необхідності стратегічного документу є успішний приклад  –  наш обласний центр.  Нині Вінницька громада ухвалила вже другу Стратегія розвитку. Результат першої – всім відомий:  Вінниця шостий рік поспіль визнається  найкомфортнішим містом в Україні для життя та ведення бізнесу. Ваша Стратегія містить амбітні оперативні цілі, пріоритетні завдання та проєкти. Тепер потрібно рухатися за цим планом, злагоджено працювати, і вірю, вам це вдасться. Обласна Рада завжди готова підтримати вас. Бачення майбутнього Вінниччини – сильний регіон сильних громад.

Депутат обласної Ради голова фермерського господарства Віталій Август теж привітав Томашпільську громаду з ухваленням комплексного плану розвитку та зазначив, що приватні підприємці та фермери будуть активними учасниками процесу розвитку територіальних громад, адже саме їхніми зусиллями створюються кооперативи з переробки сільгосппродукції та робочі місця.

– До фермерів звертаються голови громад, старости, а господарники завжди приходять на виручку. Це стосується і благоустрою територій, і  благодійної допомоги, – каже Віталій Август.

Через 10 років жителі Томашпільської громади хочуть бачити її екологічно чистою, комфортною,  безпечною для проживання та ведення бізнесу, економічно  потужною та самодостатньою, відкритою для інвесторів і нових можливостей.

– Створюючи головний стратегічний документ розвитку нашої території, ми намагалися залучити якомога ширше коло жителів громади до співпраці, обговорення та дискусії задля написання максимально реального та якісного соціально-економічного плану розвитку нашої громади, – наголошує Томашпільський селищний голова Валерій Немировський. –  Завдяки Стратегії 2030 маємо чіткий та збалансований план дій на 10 років. Це реальний інструмент, що допомагатиме будувати дружню, відкриту, комфортну та екологічно чисту громаду з розвиненим сектором переробної промисловості, широкими можливостями для аграріїв, зі збереженими історичними пам’ятками і створеними умовами для інвестицій і туризму.

За словами першого заступника селищного голови Віталія Годного, на базі проведеного SWOT-аналізу в Стратегії 2030 для Томашпільської територіальної громади були визначені такі головні  пріоритети:

  1. Економічний розвиток та залучення інвестицій.
  2. Безпечна громада.
  3. Особистісний розвиток та соціальне забезпечення мешканців громади.
  4. Розвинена інфраструктура на засадах сталого розвитку.

Довідково: 25 жовтня 2020 року 28 населених пунктів  колишнього Томашпільського району об’єдналися в єдину Томашпільську територіальну громаду. Сьогодні  до складу громади входять  одне селище міського типу, два селища та 25 сільських населених пунктів. Чисельність населення складає 22,3 тис. осіб, з яких міське – 5,4 тис., сільське – 16,9 тис., 12,3% – діти шкільного та дошкільного віку.

 

 

 

 

Останні новини

Новини

7 Червня
6 Червня