, 9 Лютого
booked.net

У Вінницькій обласній раді обговорили співпрацю з з представниками Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD

20 грудня голова обласної Ради, голова Наглядової ради Агенції регіонального розвитку Вінницької області Вячеслав Соколовий провів презентаційну зустріч із представниками Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD.  У зустрічі, яка проходила в форматі онлайн, також взяли участь перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон, заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко, заступники начальника обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький і Андрій Кавунець.

Цьогоріч в Україні стартував проєкт UCORD «Згуртованість та регіональний розвиток України» – один із флагманських проєктів у сфері державної регіональної політики. Завдяки цій ініціативі, зокрема, планується розвинути мережу агенцій регіонального розвитку та підвищити якість надання публічних сервісів та послуг у громадах. Про це розповіла  заступниця керівника проєкту Марина Бриль.

За її словами, проєкт UCORD складається з трьох компонентів:

–      агенції регіонального розвитку – інклюзивні платформи із залученням багатьох зацікавлених сторін для практичної підтримки відновлення та розвитку регіонів шляхом впровадження узгоджених національних, регіональних і місцевих стратегій, а також планів відновлення та розвитку.

–      органи державної влади на всіх рівнях управління ефективно співпрацюють та об’єднують зусилля з приватним сектором для підтримки процесу відновлення та надання якісних публічних послуг у сфері водопостачання, водовідведення та управління відходами, критичних для довкілля;

–      громадяни та органи державної влади активно беруть участь у конфлікточутливому та чутливому до культури діалозі щодо стратегічних питань розвитку суспільства.

Нині проєкт UCORD здійснює фінальний відбір двох пілотних областей серед Сумської, Вінницької, Хмельницької та Тернопільської областей.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий  подякував представникам UCORD за довіру та залучення до проєкту.

– Вінницька область має тривалу та стійку співпрацю з Швейцарською конфедерацією та міжнародними фондами, такими як GIZ, SECO,  в проєктах житлово-комунального господарства, зокрема тепло- та водопостачання, підтримки ЦНАП, покращення транспортної інфраструктури та цифровізації регіону та кластерного розвитку, – зазначив Вячеслав Соколовий.

Він підкреслив, що Вінниччина сьогодні тримає першість серед інших регіонів України з розробки та затвердження стратегій розвитку громад.

– Агенція регіонального розвитку Вінницької області утворена однією з перших в Україні та має фаховий кадровий склад, – зауважив голова обласної Ради. –  Наша Агенція розробила та втілила в життя низку різновекторних проєктів.  Це свідчить про її готовність реалізовувати проєкти ще більш потужні та масштабні.

Участь у проєкті «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD в подальшому дозволить Вінницькій області розраховувати на підтримку діяльності Агенції регіонального розвитку, посилення її спроможності, а також на реалізацію проєктів за напрямами: водопостачання, водовідведення, управління відходами та культурного розвитку.

Довідково. Законом України від 09.07.2022 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій» внесені зміни до Закону України «Про засади державної регіональної політики» щодо посилення ролі агенцій регіонального розвитку у реалізації державної регіональної політики в регіонах, розширення кола засновників і співзасновників агенцій, уточнення і розширення завдань агенцій, фінансового і матеріально-технічного забезпечення їхньої діяльності.  

Останні новини

Новини

8 Лютого
7 Лютого
6 Лютого