, 3 Жовтня
booked.net

У Жмеринці розпочали роботу безкоштовні курси української мови

А чи знали ви, що в українська мова настільки унікальна, що деякі речення, не тільки слова, у ній можна читати в обох напрямках: зліва направо та справа наліво? Наприклад, паліндрома «Кит на морі романтик» або «Я несу гусеня».

А чи пам’ятаєте ви ті факти з історії, як російська імперія принижувала статус української мови, скільки разів забороняла видавництво українських книжок, закривала українські школи? Вилучала українські букварі, українські церковні книги та замінювала їх московськими?

І хто, незважаючи на заслання і гніт намагався відроджувати мову і все українське з фольклору, пісень, історичних документів…

І чи знали ви, що «Заповіт» Тараса Шевченка перекладений на 147 мов світу, а Іван Франко мав аж 99 псевдонімів?

Кращі філологи нашої громади допоможуть вам вивчити українську легко і цікаво

Ви можете вивчати українську мову легко, в цікавому форматі і навіть не виходячи з дому. Кращі педагоги нашої громади спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників започаткували у Жмеринці безкоштовні курси української мови.

«У нашій громаді проживає понад 10 тисяч переселенців, у місцевих освітніх закладах навчається кількасот дітей з Харкова, Маріуполя, Херсона, Донецької області та багатьох інших східних областей. У наших школах також є педагоги з Харкова, які були змушені змінити місце проживання через російську окупацію. Багатьом з них важко розмовляти українською мовою, і хоча вони у більшості говорять російською, все ж прагнуть вивчати державну мову у рідній країні. Саме тому ми започаткували курси вивчення мови для всіх бажаючих», – розповідає директорка Центру професійного розвитку педагогів Ірина Завірюха.

Ви можете перебувати вдома або в іншому місці, пити улюблену каву чи чай, і при цьому слухати цікавий матеріал від жмеринських філологів.

Цікавий і змістовний старт курсів відбувся сьогодні, 20 вересня, в онлайн форматі. Першу лекцію і презентацію підготували вчителі української мови школи №6 Неля Суслик, Віра Савчук, Наталя Оніщишена, Олена Алєксєєва, Олена Гребенюк та Наталя Ошовська.

Заняття відбуватимуться щовівторка о 16:30. Приєднуйтеся за покликанням на сайті Центру професійного розвитку педагогів Жмеринської міської ради.

Останні новини

Новини

30 Вересня
29 Вересня