, 10 Червня
booked.net

Вінницький суд призначив штраф у ₴4 мійльйони для іноземця-контрабандиста

Чималеньку суму штрафу – близько чотирьох мільйонів гривень, призначили громадянину Ізраїлю К.: під час митного контролю на міжнародному пункті пропуску «Могилів-Подільський – Отач» він не задекларував 150 тисяч доларів.

Про це повідомили в пресслужбі Вінницького апеляційного суду.

«Вінницький апеляційний суд визнав чоловіка винним у скоєнні адмінправопорушення. Відповідну фразу ВАС ухвалив додати у початок резолютивної частини постанови міського суду. Також дещо змінив її у мотивувальній. Таким чином апеляційну скаргу Вінницької митниці Держмитслужби України задовольнив, а адвоката К. – відхилив», – йдеться у повідомленні.

За словами адвоката, його довіритель не задекларував валюту, бо вона йому не належала. Каже, що разом зі своїм багажем перевозив із Харкова ще й дві чужих сумки. Що в них були гроші, К. дізнався лише перед в’їздом до Могилів-Подільського. Припустився помилки та нібито через емоційне потрясіння від воєнних дій.

Згідно ж із законодавством, як повідомила на судовому засіданні представниця митниці, якщо чужі речі підлягають декларуванню, інформацію про них надавати потрібно.
До речі, під час апеляційного розгляду стало також відомо, що громадянин Ізраїлю мав намір перевезти через митний кордон, зокрема, й ікону, яку визнано культурною та історичною цінністю для України.

Зрештою, ВАС погодився із висновком міського суду: за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України, накласти на  К. адміністративне стягнення. Це – штраф у розмірі 100 відсотків вартості незадекларованих цінностей, тобто чотири мільйони триста вісімдесят вісім тисяч двісті тридцять п’ять гривень.  150 тисяч доларів США, вилучені у громадянина Ізраїлю, конфісковано на користь держави.

Останні новини

Новини

9 Червня
8 Червня
7 Червня
6 Червня