, 7 Лютого
booked.net
11 Липня, 2020, 10:17

Зеленський йде за Порошенком: обидва приховують статки і порушують обіцянки

На минулорічних президентських виборах Зеленський переміг Порошенка тому, що українці повірили в те, що він – інший. Люди повірили, що Зеленський поважатиме закон, виконуватиме обіцянки і не буде приховувати статки. Але за рік президентства Володимир Зеленський показав: він – такий самий, як і Петро Порошенко…

Навесні 2014 року мільйони українців повірили в те, що Петро Порошенко дійсно поведе Україну до європейської родини, перетворить державу на справедливу і заможну. Але швидко зрозуміли: «Жити по-новому!» пощастило лише оточенню Порошенка. Мільйонам простих українців жити стало набагато важче. Стікати кров`ю на війні, вмиватися потом на заробітках у Європі, лити сльози у злиднях вдома – вибір був невеликий.

Порошенко обіцяв продати свій бізнес – і дурив народ казками про «сліпі трасти», обіцяв завершити АТО за години – і роками наживався на військових замовленнях, обіцяв стабілізувати економіку – і обвалив гривню, обіцяв побороти корупцію – і просто очолив її.

Брехня президента була такою нахабною, що не помітити її було неможливо. 73% українців віддали свої голоси не стільки «за» Зеленського, а «проти» набридлого Порошенка.

Здавалося, Україна отримала шанс, обравши нового президента. Але дуже швидко стало зрозуміло: Зеленський – такий самий, як і  Порошенко. Хіба що більш артистичний – досвід «Кварталу» допомагає й у політиці.

Людям за «зелений» рік набридли численні скандали, до яких причетні «слуги народу». Замовляння повій просто з сесії Верховної Ради, продаж державних посад, прогавлена пандемія коронавірусу, поділ дітей українських на «добрих» і «поганих» – дурість команди Зеленського пре з усіх шпаринок.

Але зараз – не про посіпак. Час спитати особисто Володимира Зеленського про персональні провини.

Коли Зеленський обіцяв подати у відставку, якщо порушить закон, українці йому повірили. Виявляється – помилилися…

Перший «дзвіночок» пролунав, коли Зеленського ще не обрали. Пригадуєте, як він хизувався виборчим бюлетенем на дільниці перед телекамерами? Це був лише початок.

Потім його з підлеглими заскочили на зухвалому порушенні карантину у Хмельницькому. Президент був змушений визнати очевидне і обіцяв сплатити належний штраф.

Аякже! Хіба він не знав, що Президент України під час здійснення повноважень не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності? Саме таке формулювання і було у рішенні Хмельницького суду – не можна, і все!

Це бабцю на селі можна оштрафувати на 17 тисяч гривень за те, що без маски до магазину пішла. А президента – ні.

Й місяця не минуло, аж ось – новий фокус! Володимир Зеленський нібито добровільно зізнався у тому, що не повідомив про суттєві зміни у майновому стані торік. Ну, купив облігацій на 5 млн грн, продав ще на 5 млн грн – то й що? Гендлює собі глава держави цінними паперами, не вбачаючи тут жодного конфлікту інтересів. Ну, забувся подати декларацію про свої «трудові» досягнення, то й що?

А знаючи, що нічого за це не буде, можна й зізнаватися про людське око. Мовляв, «маю право на помилку!»

Але ж ні! Подібні речі називаються корупційними правопорушеннями. І хоч Володимир Зеленський може бути спокійним за свої гроші – навіть передбачений законом штраф у 1700 грн з нього не стягнуть, але він має всі шанси стати першим Президентом України, якого офіційно визнають корупціонером.

Варто порівняти зухвальство Зеленського з європейським досвідом. У 2012 р. президент Німеччини Крістіан Вульфф був змушений подати у відставку через корупційний скандал. Масштаб вражає: кількома роками раніше, ще до вступу на посаду, взяв у приятеля позику під 4% річних (при мінімально встановлених у державі 4,6%), і не задекларував цього. Це вам не мільйонні гендлювання облігаціями від Зеленського!

Чим він тоді кращий за Порошенка? Тим, що набрані ним до Уряду і парламенту посіпаки є такими нездарами, що досі не спромоглися побудувати корупційні схеми на кшталт Свинарчуків-Гладковських, а примітивно «паляться» на хвойдах? Тим, що зухвало виставляє напоказ свої правопорушення, а не приховує їх?

У всякому разі обидва вони – і Порошенко, і Зеленський – однакові: ні людей не поважають, ні законів не шанують, ні обіцянок не тримають.

 

Останні новини

Новини

6 Лютого
3 Лютого
2 Лютого