Друга_Світова_війна
У День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років у Вінниці відбулося покладання квітів до Меморіалу борців з нацизмом. Участь у вшануванні пам’яті жертв війни взяли голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його заступники Ігор Івасюк та Анатолій Ткач, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, секретар Вінницької міської Ради Павло Яблонський, перша заступниця начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна, начальник Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області Юрій Пархоменко, депутати обласної та Вінницької міської рад, військові, представники ветеранських організацій.
Щорічно 28 жовтня відзначається День вигнання нацистських окупантів із України. Ветеранам Другої світової війни – активістам Вінницької міської організації ветеранів вручили Подяки Вінницької міської ради, її виконавчого комітету та грошові премії. 78 років минуло з часів Другої світової війни, однак ветерани кажуть, що й досі крається серце від споминів про ті криваві події. Ще більше болить у грудях за нинішнє покоління, яке нині виборює нашу свободу. Як зазначив голова Вінницької міської організації ветеранів Костянтин Фомічов, сучасні захисники України виявились гідними слави своїх дідів і прадідів.
Сьогодні, 29 вересня, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий написав на своїй сторінці у Фейсбук:
Сьогодні в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Вінницький міський голова Сергій Моргунов провів паралелі між двома датами нападу агресорів на українську землю - 22 червня 1941 і 24 лютого 2022. Не можна пробачити жахливі злочини сучасних нацистів - російської армії, наголосив він у своєму телеграм-каналі та на сторінці у фейсбук.
20 березня у Вінниці відзначають 78-річницю звільнення Вінниці від нацистів.
22 червня, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, у Вінниці відбулося покладання квітів до Меморіалу Слави, до пам’ятного знаку Небесній сотні та загиблим героям АТО, а також до мультимедійної стели загиблих героїв.
Напередодні 76-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вінницьких ветеранів відвідали представники муніципалітету. Їх нагородили Почесними грамотами Вінницької міської ради та її виконавчого комітету та грошовими преміями.
До 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні місцева влада запланувала ряд онлайн-заходів, які можна буде переглянути на сторінці VinCultureCode у соцмережі Facebook. Серед них – масштабний мистецький проєкт «Вічний вогонь перемоги», виставки творчих робіт, а також святкові концерти.
Працівники Барського фахового коледжу транспорту та будівництва НТУ реставрують ретро-вантажівку – ГАЗ-АА («полуторка»). Ремонтну роботи виконуються у навчально-виробничих майстернях. У Вінницьку області її привезли у 1946 році.









