медицина
З 1 травня мешканці приватного сектору Вінниці зможуть безкоштовно захистити своїх домашніх улюбленців від смертельної хвороби. У місті розпочинається масштабна двомісячна кампанія з вакцинації котів та собак проти сказу.
За останній тиждень на Вінниччині зафіксовано позитивну динаміку — кількість хворих на грип та ГРВІ зменшилася на 7,3% порівняно з попереднім періодом. За даними медиків, протягом 16 тижня року по медичну допомогу звернулися 4 744 мешканці області.
У Вінниці триває масштабна трансформація системи охорони здоров’я, спрямована на створення сучасної та стійкої медичної мережі. 16 квітня виконавчий комітет міської ради ухвалив рішення про формування Другого територіального медичного об’єднання (ТМО).
Днями Вінницю відвідала французька медична делегація – представники об'єднання Паризьких лікарень AP-HP (Assistance publique – Hôpitaux de Paris).
У Козятинській громаді реалізували низку проєктів конкурсу обласної Ради «Безпечні стійкі громади». Зокрема реконструювали приміщення відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги Козятинської ЦРЛ. Для проведення ремонтних робіт з місцевого бюджету спрямували 2 млн грн, була також залучена благодійна допомога – 1,5 млн грн.
У КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради» протягом останнього місяця провели дві складні операції дітям із пухлинами середостіння. Над випадками працювала команда торакальних хірургів та хірургів-онкологів.
Лікарі Вінницької міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги та Вінницької міської клінічної лікарні №1 взяли участь у проєкті міжнародного співробітництва, стажування та обміну знаннями. «Практичний воркшоп із роботи з тканинами: усунення кровотеч під час операцій» пройшов у місті Ганновер, що у Німеччині.
У Шаргородській лікарні відкрили відділення компʼютерної томографії — від початку року там здійснили вже понад 300 обстежень.
Сучасне кардіореанімаційне обладнання отримали ще вісім медзакладів Вінниччини. Вартість кожної системи – майже пів мільйона гривень.
У Лука-Мелешківській сільській територіальній громаді відкрили Простір реабілітаційного самовідновлення. Це стало можливим завдяки перемозі в конкурсі обласної Ради «Безпечні стійкі громади» в 2025 році.










