енергетика
З початку минулого року у Вінниці понад 50 суб’єктів господарювання перейшли на роботу з використанням енергії сонця. Загальна потужність встановлених СЕС – 12,22 МВт.
Через тимчасове зниження температури та втрати генеруючих потужностей внаслідок атак ворога в Україні зростає навантаження на енергосистему. Енергетики оперативно реагують на ситуацію, але за несприятливих умов може йтись про застосовування графіків обмеження промислових споживачів в умовах виникнення дефіциту в енергосистемі. І хоча про обмеження електропостачання для населення поки не йдеться, кожен з нас може зробити свій внесок для зменшення електроспоживання.
Дбають про стабільність та безперебійність послуг незалежно від стану енергосистеми. КП “Вінницяміськтеплоенерго” працює над встановленням обладнання, яке дозволить забезпечити теплом та гарячою водою частину містян, навіть за умови подальших атак ворога по енергогенеруючих об'єктах країни.
У Ладижинській громаді енергетики відновили електропостачання, а фахівці відповідних служб задіяні у ліквідації наслідків ворожої атаки. Про це повідомив виконуючий обов’язки міського голови Олександр Коломієць.
Указом Президента двом вінничанам присвоїли почесне звання "Заслужений енергетик України".
На одному з обʼєктів медичної галузі Вінниччини спеціалісти КП «Віницяоблтеплоенерго» завершують підключення чергової модульної котельні, яку підприємству передали партнери із «USAID Ukraine». Котельня працюватиме на альтернативних видах палива. Про це повідомляється на сайті підприємства.
22 грудня в Україні відзначають День енергетика.
22 грудня в Україні відзначається День енергетика. З цієї нагоди під час засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради, очільник громади Сергій Моргунов та секретар міської ради Павло Яблонський вручили Подяки від міської ради та її виконавчого комітету кращим працівникам галузі. Вони нагороджені за значний особистий внесок у розвиток галузі енергозабезпечення громади, відповідальність за доручену справу, високу професійну майстерність.
Незважаючи на підготовку енергетиків до осінньо-зимового періоду та ремонт електропередачних ліній і потужностей, виникають сумніви щодо безпеки енергосистеми перед загрозою терористичних актів з боку Росії. Очікується, що саме енергетична інфраструктура може бути основною мішенню. У зв’язку з цим у Вінниччині та інших регіонах вже розробили плани можливих відключень електроенергії для забезпечення найважливіших потреб в разі терористичних загроз.
Щоб забезпечитися стабільним електропостачанням, вінницький бізнес активно впроваджує альтернативні джерела енергії. Зокрема, компанія Аврора, розподільчий центр якої розміщений у Вінниці, вже завершила першу чергу будівництва сонячної електростанції. Тривають роботи по підключенню. Потужність електростанції наразі складатиме 350 кВт. В майбутньому це число збільшиться до 850.










