медицина
Про комп’ютерний томограф (КТ) у медзакладі мріяли давно та працювали для здійснення цієї мрії. Проєктно-кошторисну документацію капітального ремонту приміщення для розміщення комп'ютерного томографа було розроблено ще у 2020 році.
На Вінниччині реалізовується медичний проєкт «Реконструкція реабілітаційного центру у Вінницькій області». Йдеться про Вінницький обласний медичний центр реабілітації дітей та реабілітаційне відділення в Ладижинській міській лікарні. У жовтні 2024 року між урядами України та Франції була укладена грантова угода про проєкти з відновлення України. Тоді урядовці двох країн затвердили 19 проєктів з відновлення критичної інфраструктури в межах угоди на 200 млн євро. Це проєкти у сфері охорони здоровʼя, енергетики, інфраструктури, гуманітарного розмінування та інших напрямів.
Сертифікат на один млн грн для закупівлі ліків та медичних засобів, які не передбачені програмою НСЗУ, отримала Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня. Такий подарунок вручили директорці лікувального закладу Лідії Діденко з нагоди 45-річчя лікарні.
У Гайсині готуються в червні відкрити відділення реабілітації у місцевій лікарні. Реконструкція вийшла на завершальний етап.
Міжнародні партнери продовжують підтримувати Вінницьку громаду у непрості для України часи повномасштабного вторгнення. До допомоги долучаються представники Чехії – міжнародної громадської організації «Міжнародна дипломатична місія публічної дипломатії».
27 травня відзначається Всесвітній день екстреної медичної допомоги. З цієї нагоди на Вінниччині відзначили кращих працівників цього профілю.
Вінницькі медики здійснили ще дві успішні пересадки нирок. Пацієнти, які довгий час жили з хронічною нирковою недостатністю, отримали шанс на повноцінне життя без діалізу.
12 травня з нагоди Міжнародного дня медичної сестри на Вінниччині відбулися урочистості. Участь у них взяли начальниця управління виконавчого апарату обласної Ради Надія Марусяк, депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та ветеранів Ігор Грубеляс, директори профільних департаментів Вінницької міської ради та обласної військової адміністрації, керівники закладів медичного спрямування.
Потужний генератор на випадок блекаутів отримала амбулаторія №9 Центру первинної медико-санітарної допомоги №5, що знаходиться у Вінницьких Хуторах. Прилад був закуплений у межах програми GIZ (Німеччина) та переданий закладу як гуманітарна допомога. Генератор зможе забезпечити потреби амбулаторії під час вимушених відключень світла, зокрема, й щодо опалення закладу.
У травні пересувний мамограф «Квітка» від Подільський регіональний центр онкології знову виїжджає у територіальні громади області.










