енергетика
10 січня о 12:45 енергоблок №3 Ладижинської теплової електростанції відключили від мережі через спрацювання захисту ротора генератора.
За даними Головного управління статистики у Вінницькій області, на підприємствах області з постачання електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря за 10 місяців менші, ніж у минулому році на 8%.
Вранці, 6 грудня, мікрорайон “Вишенька” залишився без електропостачання. Не працюють світлофори, зникла напруга в мережі громадського транспорту, світло вимкнули у житлових будинках. Проблема в аварійній ситуація на високовольтній лінії.
На ДТЕК Ладижинській ТЕС, що у Вінницькій області, обстежувати гідротехнічні споруди почали за допомогою підводного дрону. Раніше для цього залучали професійних водолазів, тепер – дроном можна швидше і точніше отримати виміри глибили та інформацію про стан гідроспоруд.
Директор КП «Вінницяоблтеплокомуненерго» та депутат Вінницької облради від "Української Стратегії Гройсмана" Андрій Ковальов 2 листопада у Facebook опублікував пост з власними думками «про початок опалювального періоду». Фактично в них після місяця на посаді керівника він доволі жорстко розкритикував ініціативи держави. «Меморандум - це повна маячня, майже усі керівники теплогенеруючих компаній України наголошують на тому, що він не виконується. Ніде і ніким. Крім того, задекларованих об’ємів газу для населення по ціні 7,42 гривень не вистачає для повноцінного опалювального періоду. Це є факт!», - зазначив директор комунального підприємства, який також є головою постійної комісії облради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури.
Компанія KNESS, що знаходиться у Вінниці, виготовила та у тестовому режимі впровадила промислову систему накопичення енергії. Компанія лише 2 місяці тому отримала від Вінницької міськради містобудівні умови та обмеження.
У Вінницькій міській раді розробили програму будівництва сонячних електростанцій для власного споживання електроенергії закладами охорони здоров’я та комунальними підприємствами Вінницької міської територіальної громади на 2022 – 2026 роки.
На переконання колишнього мера Вінниці, враховуючи різкі зміни клімату, Україні терміново необхідно провести реформу в енергетичній галузі.
Це перший накопичувач, який розробили, спроектували та виготовили повністю в Україні. Потужність батареї становитиме 1 МВт, а її ємність - 1 МВт на годину. Проект реалізує KNESS. Виконком Вінницької міськради надав містобудівні умови та обмеження на будівництво цього унікального об’єкту.
Вінниця стане першим містом в Україні, де вироблятимуть зелений водень. Про це повідомляє допис Андрія Очеретного у Facebook.










