енергетика
Готуватись до будь-яких негараздів, і разом з тим робити все, щоб вони не відбулись. Із такою порадою в контексті енергетичної кризи звернувся до громадян та місцевого самоврядування лідер “Української Стратегії”, голова Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман. Реагувати на негаразди, спричиненими терористичними атаками рашистів на енергетичну інфраструктуру, треба трьома шляхами, - заявив політик в інтерв’ю телеканалу “Віта”.
Майбутній побратим Вінниці, німецьке місто Карлсруе, планує надати Вінниці генератори потужністю 10 кВт та намети для обігріву. Про це повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов у своєму телеграм-каналі. Він додав, що домовленість була обговорена з обербургомістром міста Франком Ментрупом у рамках німецько-української конференції «Партнерства задля відбудови та розвитку», яка відбулась в середині жовтня у місті Аугсбург.
На випадок критичних ситуацій, школи та садочки Вінницької територіальної громади оснащують генераторами різної потужності. Генератори меншої потужності забезпечують електроенергією найпростіші укриття. А завдяки більш потужним, заклади освіти можуть стати пунктами обігріву і харчування
20 жовтня в Україні вводять обмеження постачання електроенергії. На Вінниччині норма поки що стосується промислових споживачів.
Минулого тижня російські ракети пошкодили близько 30% енергетичної інфраструктури України і продовжують це робити сьогодні. Щоб ліквідувати масштабні руйнування енергетики працюють цілодобово. Паралельно в багатьох громадах запровадили графік аварійного відключення електроенергії задля того, щоб збалансувати енергосистему. У Вінниці ж задля енергоощадності майже тиждень частково вимикають вуличне освітлення. «Наразі в країні досить напружена ситуація в енергетиці і тому ми закликаємо всіх споживачів відповідально ставитися до використання ресурсів в години пік, – зазначає директор департаменту міського господарства Віталій Місецький. – Лише завдяки тому, що у Вінниці частково не вмикають ліхтарі вдалось зекономити 42 000 кВт . Ми просимо вінничан з розумінням поставитись до таких заходів, тому що зараз для нас важливо пережити найтяжчий опалювальний сезон за всі роки незалежності України та залишитися зі світлом». Енергетики закликають споживати електроенергію помірно. Зокрема, слід вмикати енергоємні прилади по черзі, а в період з 17:00 до 23:00 споживання електроенергії мінімізувати. Представникам бізнесу також рекомендують обмежити використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів та торгових центрів.
Енергоінфраструктура зазнала серйозних пошкоджень
22 населених пункти у Вінницькій області залишилися без електропостачання через буревій. Найбільше негода вирувала у Копайгородській громаді.
Компанія KNESS, яка має завод у Вінниці, представила розробку, яка допоможе бійцям на передовій. Інженери створили автономну мобільну сонячну станцію на колісній базі. Установка здатна одночасно живити кілька споживачів загальною потужністю до 3 кВт.
Днями у Вінницю з чеської столиці передали генератор потужністю в 262 кВт для резервного електропостачання. Він знадобиться для того, щоб забезпечити живленням об'єкти критичної інфраструктури у разі знеструмлення. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі та на сторінці у фейсбуці Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Російські хакери з угруповання Sandworm, які пов'язані з Головним розвідувальним управління РФ - ГРУ, спробували проникнути до мережі “Вінницяобленерго”. Вони намагалися повторити свою ж успішну атаку 2016 року, коли світло зникло на півночі Києва. Однак цього разу українським фахівцям вдалося запобігти відключенню електроенергії.










