медицина
“Вакцинобус” Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб відвідав Якушинецьку громаду. Лікарі вакцинували усіх охочих від дифтерії, правця, а також визначали рівень цукру в крові, робили електрокардіограму.
Згідно з постійним моніторингом стану захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції станом на 16 грудня у Вінницькій області спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19.
26 листопада голова обласної Ради Вячеслав Соколовий побував з робочою поїздкою в Погребищенській міській громаді. Разом з депутатом обласної Ради Віталієм Донцем він відвідав медичний фаховий коледж.
26 листопада начальник Головного управління ДСНС України у Вінницькій обласній Руслан Шевчук відзначив нагородами кращих військових лікарів та висловив вдячність за їх багаторічну співпрацю й побажав медикам мужності, сил, злагоди й миру.
Подільський регіональний центр онкології продовжує практику виїзних прийомів спеціалістів, а також виїзди у територіальні громади пересувного мамографа «Квітка». Обстеження проводяться безплатно, пацієнтам потрібно мати електронне направлення від сімейного лікаря. У листопаді виїзна бригада онкоцентру працюватиме у таких територіальних громадах Вінниччини:
Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий спільно з депутатами Ярославом Хребтієм, Іллею Гуменчуком та Олексадром Хом’яком відвідав Вінницьку обласну клінічну лікарню ім. М. І. Пирогова.
Вінничани мають можливість отримати безкоштовні швидкісні тести на гепатит С та ВІЛ-інфекцію, а також медичну та психосоціальну допомогу завдяки мобільній амбулаторії міжнародного благодійного фонду “Альянс громадського здоров’я”.
Отруєння грибами: померли дві жінки з Жмеринської громади - 40 і 33 років. Це вже 24 випадок отруєння від початку грибного сезону на Вінниччині.
Анестезіологи Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова Андрій Белінський та Олександр Назарчук взяли участь у Програмі медичного обміну в лікарні Маккей Меморіал у Тайбей (Тайвань).
На Вінниччині в обласному клінічному медичному реабілітаційному центрі ветеранів війни та радіаційного захисту населення створено сучасний реабілітаційний центр «Recovery». Центр оснащений новітнім обладнанням. Там надають якісну реабілітаційну допомогу військовослужбовцям, які отримали поранення під час бойових дій. 28 жовтня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та Вінницький міський голова Сергій Моргунов побували у закладі, ознайомилися з роботою центру, поспілкувалися з медичним персоналом та військовими, які проходять там реабілітацію. Директорка закладу Світлана Голодюк розповіла, що лікарня розрахована на 110 ліжок, лікувальний процес забезпечують 59 лікарів та 64 медичних сестри. За час роботи центру «Recovery» реабілітацію там надали допомогу понад 1500 пацієнтам.










